Makine Haber

SAP Genç Profesyoneller Programı yeni dönem mezunlarını verdi

İş hayatına adım atacak gençlerin dijital becerilerini geliştirmek ve sektöre nitelikli iş gücü yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen SAP Genç Profesyoneller Programı yeni dönem mezunlarını verdi. Şimdiye kadar 41 ülkede uygulanan program, toplam 3 bin 750’nin üzerinde gence eğitim imkanı sundu.

  • 17 Kasım 2022
SAP Genç Profesyoneller Programı yeni dönem mezunlarını verdi

SAP Türkiye, gençlere dijital beceriler kazandırarak, iş dünyasının en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen nitelikli işgücünü yetiştirmek ve istihdama katkıda bulunmak amacıyla SAP Dijital Yetenekler Bölümü’nün liderliğinde SAP Genç Profesyoneller Programı’nı hayata geçiriyor. 2018 yılında başlayan programının 10. dönemi tamamlandı. Yüzlerce başvuru arasından seçilen 21 genç, 4 Temmuz’da başlayan ve 2 ay süren eğitimi başarıyla tamamlayarak mezun oldu. SAP Genç Profesyoneller Programı mezuniyet töreni; SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, Martur Fompak International Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Türker ve Martur Fompak International Akıllı Teknolojiler Kıdemli Direktörü Özlem Altınışık’ın katılımı ile 4 Kasım’da Bursa’da düzenlendi.
Dünya çapında 3 bin 750’den fazla mezunu bulunan SAP Genç Profesyoneller Programı’ndan mezun olan gençler, SAP ofisleri, SAP iş ortakları ya da SAP müşterileri tarafından istihdam edilebiliyor. Temmuz- Ekim tarihlerinde Türkiye’de gerçekleştirilen 10. dönem programını başarıyla tamamlayanlar, SAP Danışmanı olarak kariyerlerine başlayacak. Program, mezunlara iletişim becerileri, sunum ve mülakat teknikleri, tasarım odaklı düşünme, iş modeli inovasyonu gibi alanlarda beceri kazandırılmasıyla devam edecek.

Candan: “Şimdiye kadar 210 genç mezun oldu ve iş hayatına katıldı”


SAP Genç Profesyoneller Programı’nın son dönemini yine başarılı sonuçlarla tamamladıklarını söyleyen SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, “Türkiye’de 2018 yılından beri uygulamaya aldığımız bu önemli programdan şimdiye kadar 210 genç mezun oldu ve iş hayatına katıldı. SAP’nin uluslararası çapta yürüttüğü önemli projenin son dönemini stratejik iş ortağımız Martur Fompak International oldu. Programı başarıyla tamamlayan genç arkadaşlarımız Martur Fompak International’da çalışma olanağına sahip olacak. Türkiye’den tüm dünyaya uzanan güçlü bir markanın dijital iş süreçlerinde rol almalarına aracılık ettiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

“Yüzde 100’e yakın istihdam oranı ile gençler için önemli bir fırsat oluşturuyor”
Projenin sadece eğitim odaklı olmadığını, yüzde 100’e yakın istihdam oranı ile gençler için önemli bir fırsat oluşturduğunu belirten Candan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yapılan araştırmalara göre Covid-19 nedeniyle şirketlerin yüzde 76’sı uzun vadede bilgi teknolojilerinde değişiklik yapmayı planladığını ve hızla artan dijitalleşmenin 2025 yılına kadar bu alanda istihdam sağlamak üzere 149 milyon yeni iş gücüne ihtiyaç duyulacağını gösteriyor. Biz de SAP Türkiye olarak SAP Genç Profesyoneller Programı ile gençlerin SAP ekosisteminde hızla çalışma hayatına adım atılmalarına ve ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünü yaratmaya destek olduğumuz için çok mutluyuz.”

Altınışık: “Bu değerli projenin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz”


Martur Fompak International Akıllı Teknolojiler Kıdemli Direktörü Özlem Altınışık ise, “Programı tamamlayan genç arkadaşlarımız bugün iş hayatına ‘merhaba’ diyecekler. SAP Türkiye’nin bu değerli projesinin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. En kısa zamanda Martur Fompak International çatısı altında genç SAP danışmanlarımızı görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ