Makine Haber

Kaspersky’den otomotiv endüstrisi için özel tasarlanmış tehdit istihbaratı raporlaması

Kaspersky, daha önce sadece belirli bir müşteri yelpazesine sunulan otomotiv endüstrisi için özelleştirilmiş özel tehdit istihbaratı (TI) raporlamasını otomotiv endüstrisinin genelinin hizmetine sundu. Şirketin TI raporları, otomobil üreticilerinin sektöre özgü güvenlik tehditlerini derinlemesine analiz etmelerini sağlıyor.

Kaspersky’den otomotiv endüstrisi için özel tasarlanmış tehdit istihbaratı raporlaması

Karşılaşılan pek çok vaka, otomotiv endüstrisinde güvenliğine olan ilginin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bağımsız araştırmacılardan ve otomotiv meraklılarından siber suçlulara kadar, otomotivde güvenliğin odak noktası gömülü cihazların güvenliğinden araçların genel güvenliğine doğru bir kayma yaşadı. Bu, saldırı tekniklerinin artmasına ve üreticilerin bunlara karşı korunmak için uyması gereken yeni yasal gereksinimlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

“Uygun düzeltme adımlarını zamanında atmalarına olanak tanıyor”
Kaspersky Automotive TI hizmetinin, araç üreticilerinden tedarikçilere kadar kuruluşların otomotiv endüstrisini etkileyebilecek güvenlik sorunları konusunda güncel kalmalarına yardımcı olduğunu ve uygun düzeltme adımlarını zamanında atmalarına olanak tanıdığını aktaran yetkililer, “Bu özel hizmet, araç içi bileşenlere ve bağlantılı araç alt yapısına karşı mevcut ve yeni ortaya çıkacak tehditleri belirlemek için tasarlandı. Her rapor; siber olaylar, son güvenlik çalışmaları, konferanslar, konuşmalar ve topluluk forumları gibi otomotiv endüstrisindeki siber saldırılarla ilgili teknolojik eğilimlere genel bir bakış ve analiz sunmanın yanı sıra, araçlara dair back-end hizmetlerini hedefleyen olası saldırı vektörleri hakkında da bilgiler içeriyor. Raporda; üst düzey yönetici özeti, tehdit açıklamaları ve önerilerin yanı sıra, OEM için özelleştirilmiş yüksek riskli etkinlikler ve güvenlik açıklarına ilişkin bildirimler de yer alıyor” dediler.

Zorin: “Acilen çözülmesi gereken bir tehdit olduğunda müşteri derhal bilgilendiriliyor”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaspersky Ulaşım Sistemi Güvenliği Başkanı Sergey Zorin, “Modern araçlarda artan sayıda teknolojik bileşenler yalnızca bugün ve gelecekteki yasal gerekliliklere uyum zorunluluğu getirmekle kalmıyor; aynı zamanda elektronik kontrol ünitesi başta olmak üzere araçtaki tüm elektronik bileşenlere karşı yapılabilecek saldırılara karşı bilgi sahibi olmayı da gerektiriyor. Kaspersky olarak ilgili tehdit istihbaratını sağlıyor ve otomobil üreticilerinin bu endişeleri yönetmelerine yardımcı olma konusunda üzerimize düşeni yapıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ