Makine Haber

Rockwell Automation’ın sanal etkinliğinde, katılımcılar inovasyonları deneyimleme fırsatını yakaladılar

Rockwell Automation’ın uluslararası sanal etkinliğinde, katılımcılar inovasyonları deneyimleme fırsatını yakaladılar. Etkinlikte, üretim profesyonellerinin son sektör trendleri ve teknolojik gelişmelerden haberdar olmasını sağlayan iki bilgilendirici paralel oturum düzenlendi.

  • 22 Mayıs 2020
Rockwell Automation’ın sanal etkinliğinde, katılımcılar inovasyonları deneyimleme fırsatını yakaladılar

Rockwell Automation, ücretsiz online etkinlik dizisi VirtualConnect’in ilkine ev sahipliği yaptı. Dünyanın farklı yerlerinden katılımcılar, etkinlik süresince sektör uzmanlarının bilgilendirici sunumlarını izleyip, interaktif soru-cevap oturumlarına katıldılar. Kapsamlı bir sanal fuar alanı bulunan etkinlikte, katılımcılar network oluşturma fırsatını da yakaladılar.

Gonzales: “Katılımcıları eşsiz sanal bir ortamda karşıladık”
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rockwell Automation EMEA Bölge Başkanı Susana Gonzales, katılımcıları eşsiz sanal bir ortamda karşıladıklarını belirterek, “Bu platformu ilk kez tamamen sanal ortamda gerçekleştiriyoruz. Dijitalleşmenin işlerimizi yapış şeklimizi nasıl değiştirdiğini sizlerle tartışacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Müşterilerimiz, genelde dijital dönüşümü operasyonlarının verim ve güvenliğini artırmak için kullanmak istediklerini söylüyorlar. Bu bizim en öncelikli gündemimiz. Çünkü, şirketler bilgi teknolojileriyle operasyon teknolojilerini birleştirmenin önemini anlıyorlar. Ama genelde bu şirketlerin dijital know-how eksikliği yaşadıklarını görüyoruz. Size sunacağımız eğitim, dijitalleşmenin sunduğu fırsatlar ve karşılaşılabilecek zorluklar konusunda sizleri bilgilendirecek” diye konuştu.

“İki bilgilendirici paralel oturum düzenlendi”
Etkinliğin Türkiye saati ile 11.00-15.00 arasında gerçekleştirildiğini aktaran yetkililer, şöyle konuştular: “Etkinlikte, üretim profesyonellerinin son sektör trendleri ve teknolojik gelişmelerden haberdar olmasını sağlayan iki bilgilendirici paralel oturum düzenlendi. Birinci oturum ‘Akıllı Makine Yolculuğu’; sensör, güvenlik aygıtları, motor kontrol, optimizasyon ve endüstriyel nesnelerin interneti (IIoT) dünyasında güvenlik gibi konularda eğitici içeriğe sahipti. İkinci oturum ‘Dijital Dönüşüm Yolculuğu’ ise; daha hızlı ve daha verimli iş birliğine dayalı ortamlar sağlayan dijital enstrümanlar konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Her iki sunumun bitiminde, anlık-mesajlaşma teknolojisi ile soru-cevap bölümü gerçekleştirildi. Katılımcılar, bu bölümü Rockwell Automation’ın geniş üretim çözümleri yelpazesi hakkında bilgi almak için kullandılar.”

“Katılımcılar ‘sanal olarak yürüyebilme’ imkânı buldular”
Etkinlikte, üretim sektörü çalışanlarının birbirleriyle ve uzmanlarla sanal ortamda network oluşturmasının sağlandığını dile getiren yetkililer, konuşmalarını şu şekilde sürdürdüler: “Rockwell Automation ve aralarında Biehl+Wiedemann, Ocean Data Systems, ePlan, Maplesoft, Spectrum Controls, Stratus ve WIN-911 gibi partnerlerinin standlarının yer aldığı fuar alanında, katılımcılar ‘sanal olarak yürüyebilme’ imkânı buldular. Katılımcılar, VirtualConnect sunumlarında yer alan ürün ve çözümlere ilişkin daha fazla bilgi almak istediklerinde, gerçek zamanlı olarak otomasyon uzmanlarıyla konuşabildiler. Platformun ‘sanal çantası’ da, katılımcıların fuar alanında turlarken gördükleri broşür ve bilgilendirme paketlerini toplayıp indirmelerine olanak sağladı. Video gösterimler ve interaktif linkler katılımcıların etkinliğe ilgisinin kaybolmasını engellerken; sanal etkinliklerin gidişatında da kökten bir değişime öncülük etti.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ