Makine Haber

Bosch Rexroth, ctrlX Automation ile Alman İnovasyon Ödülü’nü kazandı

Bosch Rexroth, ctrlX Automation platformu ile Alman İnovasyon Ödülü’nü almaya hak kazandı. 2010 yılında WirtschaftsWoche, Accenture ve EnBW tarafından kurulan girişim, ‘Büyük Şirketler’ kategorisinde Bosch Rexroth’u ödüle lâyık gördü.

  • 06 Temmuz 2021
Bosch Rexroth, ctrlX Automation ile Alman İnovasyon Ödülü’nü kazandı

Bosch Rexroth, tüm pazarı değiştiren ve sektörde otomasyonu yeniden tanımlayan ctrlX Automation platformu ile Alman İnovasyon Ödülü’nü almaya hak kazandı. 2010 yılında WirtschaftsWoche, Accenture ve EnBW tarafından kurulan girişim, ‘Büyük Şirketler’ kategorisinde ödüle Bosch Rexroth’u lâyık gördü. Ödül töreni, Almanya Federal Bakanı Peter Altmaier’in de katılımıyla düzenlendi.
ctrlX Automation’ın, konvansiyonel otomasyon çözümlerinden ayrılan ve ‘Geleceğin Fabrikası’ için önemli bir yapı taşı haline getiren önemli avantajlara sahip olduğunu anlatan yetkililer, “Platform, makine kontrolü, bilgi teknolojisi (IT) ve nesnelerin interneti (IoT) gibi daha önceden birbirinden ayrı olan dünyaları, modern sanayide tutarlı bir şekilde açık ve modüler bir sistemde bir araya getiriyor. Otomasyon çözümleri için ihtiyaç duyulan tüm yazılım ve donanım bileşenlerini sunuyor. Ayrıca kullanıcılar, ekosistem içerisindeki uygulamalar gibi ayrı çözümleri indirebiliyor veya bunları kendileri oluşturarak hızlıca çalışır hale getirebiliyor. Bu yazılım ve mühendislik yaklaşımı, yeni özgürlük seviyeleri ve neredeyse sınırsız uygulama olasılıkları sunuyor” dediler.

“Değişken, belirsiz, karmaşık ve kararsız pazarların gereksinimlerini karşılıyor”
ctrlX Automation’ın özelliklerinin, değişken, belirsiz, karmaşık ve kararsız pazarların gereksinimlerini karşıladığını kaydeden yetkililer, şunları aktardılar: “Kullanıcıların esnek, bağımsız ve geleceğe hazır, aynı zamanda talep odaklı maliyetler söz konusu olduğunda verilere karşı dayanıklı bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Bu özelliğiyle, önceki otomasyon sistemlerinden ayrılıyor. Bu durum, Almanya’dan gelen öncü ürünleri ve süreçleri ödüllendiren Alman İnovasyon jürisini ikna etti ve Bosch Rexroth’un ödülünü Philipp Guth aldı. Bosch Rexroth, nisan ayında düzenlenen Hannover Messe’de, SVA R2 Su Altı Valf Aktüatörü ile en prestijli uluslararası sektör ödülü olan Hermes Ödülü’nü de kazandı ve böylece yenilikçi gücünü kanıtlamış oldu.”

Wucherer: “Modern fabrikanın beyni”
Bosch Rexroth AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mach Wucherer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ctrlX Automation, modern fabrikanın beynidir. Bu platform ile kullanıcılar süreçlerini otomatikleştiriyor. Platform, farklı programlama dillerini konuşuyor ve veri aktarımı için farklı sistemleri entegre ediyor” dedi.

Guth: “Yaklaşık 300 müşteri projesinde uygulamaya geçti”
Bosch Rexroth AG Otomasyon ve Elektrifikasyon Çözümleri İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Philipp Guth ise, şunları aktardı: “ctrlX Automation, yaklaşık 300 müşteri projesinde uygulamaya geçti. Ekosistemimiz büyüyor ve artık 20 iş ortağımız var. Otomasyon platformunun sağladığı önemli avantajlardan biri, Bosch Rexroth’un, üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıların ve müşterilerin alan bilgisini bir araya getirmesidir. Böylece, otomasyon çözümleri ortak oluşturma çabaları neticesinde oluşturuluyor ve bunun neticesinde her uygulama için en iyi çözüm elde ediliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ