Makine Haber

Tatmetal, ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasında 20 sıra yükseldi

İSO’nun her yıl gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2020 sonuçları açıklandı. Söz konusu araştırmada geçen yıl 74. sırada yer alan Tatmetal, bu yıl 20 sıra birden yükselerek 54. sırada kendine yer buldu.

Tatmetal, ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasında 20 sıra yükseldi

Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticilerinden Tatmetal, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasında, net satışları ile Türkiye’nin en büyük 54. şirketi oldu. Listede istikrarlı yükselişini bu yıl da sürdüren şirket, geçen yıl 74. sırada yer alırken; bu yıl 20 sıra birden yükselerek 54. sırada kendine yer buldu. Tatmetal’in 2020 yılında üretimden sağladığı satışlar, 4 milyar 46 milyon 797 bin 526 TL olarak açıklandı.

6 kıtada 70’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor
25 yıldır sürdürülebilir büyüme stratejisiyle, kazancını sürekli gelişime yatıran Tatmetal, Karadeniz Ereğli’de bulunan yaklaşık 200 bin metrekarelik üretim tesisinde sıcak haddelenmiş asitlenmiş, soğuk haddelenmiş, galvanizli ve boyalı yassı çelik üretimi gerçekleştiriyor. 2020’yi yüzde 35 büyümeyle kapatan şirket, bu yıl da üretim kapasitesini artırarak 1 milyon tonun üzerinde ürün üretmeyi hedefliyor. Otomotiv, dayanıklı tüketim, inşaat, enerji ve makine-ekipman gibi Türkiye’nin lokomotif sektörlerine hizmet veren Tatmetal, demir çelik sektöründe global bir oyuncu olarak 6 kıtada 70’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ