Makine Haber

Petrol Ofisi, Türkiye madeni yağlar sektöründeki liderliklerini 2020’de de sürdürdü

Pazar paylarını madeni yağ pazarında yüzde 29,1’e, madeni yağ ve kimyasallar pazarında ise yüzde 30,5’e çıkaran Petrol Ofisi, Türkiye madeni yağlar sektöründeki liderliklerini zorlu pandemi koşullarının her alanda damga vurduğu 2020 yılında geliştirerek sürdürmeyi başardı.

Petrol Ofisi, Türkiye madeni yağlar sektöründeki liderliklerini 2020’de de sürdürdü

Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarı PETDER verilerine göre Petrol Ofisi, her iki alandaki liderliğini pazarın da üzerinde büyüyerek 2020 yılında da sürdürdü. Şirket, Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarında 2010’dan bu yana üstlendiği liderliğini, 2020’de pazar payını yüzde 30,5’e ulaştırarak 11’inci yılına taşıdı. Petrol Ofisi, madeni yağlar pazarında ise 2019’da eriştiği liderliğini 2020’de ulaştığı yüzde 29,1’lik payla güçlendirdi.
2020 yılında toplam 130 bin tonu aşan satış rakamına ulaşan Petrol Ofisi, ayrıca 4 kıtada 33 ülkeye de 10 bin tondan fazla madeni yağ ihracatı gerçekleştirdi. Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın Kocaeli Derince’deki fabrikası; yıllık 140 bin tonluk üretim ile 15 bin tonu bitmiş ürün, 50 bin tonu ise ham ve yarı madde olmak üzere toplam 65 bin tonluk da depolama kapasitesine sahip.

Önemli bir Ar-Ge ve teknoloji gücüne sahip
Şirket, Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM) ile çok önemli bir Ar-Ge ve teknoloji gücüne sahip. 83’ü TÜRKAK’tan akredite olmak üzere ulusal ve uluslararası metotlarla toplam 161 farklı test yapılabilen POTEM’de, yılda ortalama 150 bin adet test gerçekleştiriliyor. Petrol Ofisi Madeni Yağlar, ileri teknolojisi ve POTEM’in üstün Ar-Ge gücü ile ürettiği, başta Maxima ve Maximus olmak üzere 400’ün üzerindeki zengin ürün çeşitliliğiyle Türkiye’nin madeni yağ alanındaki hemen hemen tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabiliyor.

Şiper: “Önemli bir gurur ve motivasyon kaynağı oldu”


Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Misyonumuz ve liderliğin verdiği sorumluluk anlayışı ile; her alanda en iyiyi, en doğru şekilde yapma ve müşterimize, paydaşlarımıza, sektörümüze ve ülkemize fayda sağlama gayreti içindeyiz. 80 yıldır olduğu gibi bugün de tüm bunları yapacak güç ve yeteneğe sahibiz. Petrol Ofisi; büyüklüğü, gücü, tecrübesi, gelişmiş alt yapısı ve teknolojisi gibi birçok üstün niteliğinin yanı sıra, alanlarında uzman insan kaynağı ile de her koşulda başarılara imza atmaktadır. Keza; dünyanın bugüne kadar karşılaşmadığı, öngörülemeyen küresel pandeminin sosyal yaşamdan iş hayatına kadar her alanda yarattığı zorlu koşullarda dâhi başarı geleneğimizi sürdürebildik. İçinde bulunduğumuz zorlu süreçte elde edilen bu başarı, bizler için önemli bir gurur ve motivasyon kaynağı oldu” diye konuştu.

Gürsu: “Sektörümüze öncülük yapan bir markayız”


Kuruldukları günden bu yana birçok başarıya imza atan ve sektörüne öncülük yapan bir marka olduklarını ifade eden Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu ise, şunları aktardı: “1941 yılından bu yana her koşulda sorumluluklarını yerine getirmiş, başarıları ile ülkenin ve sektörünün gelişimine katkı sağlamış bir markayız. Dünyada yaşamı derinden etkileyen pandemi döneminde de, yine örnek ve özgün bir başarı hikâyesi yazıldı. Böylesine güç koşullarda hem madeni yağlar, hem de madeni yağlar ve kimyasallar alanlarında liderliğimizi sürdürmemiz; üstelik bunu pazar paylarımızı geliştirerek gerçekleştirebilmemiz bizler için özel anlam taşıyor. Elde edilen bu başarı; Petrol Ofisi’nin her alandaki büyüklüğü, nitelikleri ile birlikte çalışma arkadaşlarımızdan paydaşlarımıza, distribütör ve bayilerimize kadar büyük bir ekibin özverili çalışmasının eseridir.”

“Müşteri odaklı yaklaşımımız başarılarımızı perçinliyor”
Müşteri odaklı yaklaşımlarının karşılık bularak başarılarını perçinlediğini vurgulayan Gürsu, “Hem bireysel, hem de kurumsal müşterilerimiz ile her zaman yakınız, yan yanayız ve sürekli iletişim halindeyiz. Teknolojilerdeki gelişmelerin yanı sıra, müşterilerimizin istek ve beklentileri de bizler için birer iş hedefi konumunda. Uzmanlığımız, bilgi birikimimiz, üretim ve POTEM ile Ar-Ge gücümüz sayesinde; hızlı, esnek ve kabiliyetli bir yapıya sahibiz. Bu niteliklerimizle yaptığımız geliştirmeler ve üretim ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını, beklentilerinin de üzerinde karşılayan çözümler sunuyoruz. Petrol Ofisi, madeni yağlar alanında da müşteri odağı ile ilerleyen ve gelişen bir şirket. Bu yaklaşımlarımızın sonucunu da, mevcut müşterilerimizdeki yüksek memnuniyetin yanı sıra yeni müşteri kazanımlarında da gözlemliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ