Makine Haber

Sigma Elektrik, kapasitesini 2,5 kat artıracağı yeni fabrikası ile 200 kişiye istihdam sağlayacak

Alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe Türkiye’nin önde gelen markalarından Sigma Elektrik, gelecek hedefleri doğrultusunda yatırımlarını sürdürüyor. Yeni ürün geliştirmeye ve ihracatta yeni ülkelere odaklanan şirket, 2022 yılının sonunda üretime geçmeyi planladığı yeni fabrikası ile kapasitesini 2,5 kat artıracak.

  • 11 Nisan 2022
Sigma Elektrik, kapasitesini 2,5 kat artıracağı yeni fabrikası ile 200 kişiye istihdam sağlayacak

Sigma Elektrik, 10 milyon dolarlık yatırım yaptığı ve 2022 yılının sonunda üretime geçmeyi planladığı yeni fabrikası ile kapasitesini 2,5 kat artıracak. 20 ana ürün grubunda bin 800’ü aşkın ürün gamı bulunan şirket, ürün çeşidinde de yüzde 10 artış hedeflerken, fabrika ayrıca 200 kişiye de yeni istihdam olanağı sunacak. İstanbul Sancaktepe’de 15 bin metrekare kapalı alana sahip olacak fabrikada, ayrıca mevcut üretim tekniklerinin yanı sıra otomasyonlu üretime de yatırım yapılacak.

Akgül: “Önceliğimiz ürün yelpazemizi genişletmek olacak”
Fabrika yatırımın bir kısmını yabancı kaynaktan bir kısmını ise öz sermayelerinden karşıladıklarının altını çizen Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül, “Fabrikada önceliğimiz ürün yelpazemizi genişletmek olacak. Yeni tesisimiz ile ürün gamımızı ilk aşamada yüzde 10 artırmaya odaklandık. Fabrikamızda yeni makine ve teçhizat ile yeni ürün grupları için kalıp yatırımlarımızı tamamladık. Mevcut üretim teknik ve teknolojilerimizde de otomasyonu artırmayı planlıyoruz. Ayrıca enerjideki yeşil dönüşümle birlikte biz de ürünlerimizde bu dönüşümü sağlamaya odaklanacağız. Yıl sonunda üretime başlamayı hedeflediğimiz fabrikamızda yaklaşık 200 kişi istihdam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Yeni fabrikamız dünyaya açılan kapımızı daha da büyütecek”
Üretimlerinin yüzde 40’ını 87 ülkeye ihraç ettiklerini ifade eden Akgül, şunları söyledi: “Her yıl yüzde 20 olan ihracattaki büyümeyle yüzde 40 olan ihracat oranımızı yüzde 50’ye çıkarmayı, ihracatta 100 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz. Üretimden insan kaynaklarına, yeni ürünlerden teknolojilere kadar birçok hedefimizin temeline konumlandırdığımız yeni fabrikamız ile ihracat atağımızı daha da güçlendireceğiz. Yeni fabrikamızla ‘Made in Türkiye’ damgalı Sigma ürünlerimizi ve enerjimizi daha çok ülke ile buluşturacağız. Yeni fabrikamız dünyaya açılan kapımızı daha da büyütecek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ