Makine Haber

Schneider Electric’te atama

Schneider Electric, Katar Ülke Genel Müdürlüğü görevine İsmail Yamangil’in atandığını duyurdu. 2007 yılında Schneider Electric’e katılan ve 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yeni görevine başlayan Yamangil, şirketin Körfez ülkeleri bölgesindeki gelişiminde rol alacak.

  • 07 Ocak 2020
Schneider Electric’te atama

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Katar Ülke Genel Müdürlüğü görevine İsmail Yamangil’in atandığını duyurdu. 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yeni görevine başlayan Yamangil, şirketin Körfez ülkeleri bölgesindeki gelişiminde rol alacak.
Kariyerine 2005 yılında Pulse Eldor Corporation’da başlayan Yamangil, 2007 yılında Schneider Electric’e katıldı. Şirket bünyesinde; Servis İş Birimi, Bursa Bölge Müdürlüğü, Ticari Politikalar Direktörü ve son olarak Türkiye ve Orta Asya Retail İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüten Yamangil, Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yamangil, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden İşletme alanında yüksek lisans derecesine de sahip.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ