Makine Haber

Rockwell Automation’dan yeni Dijital Partner Programı

Rockwell Automation; Accenture, Microsoft, PTC, ANSYS ve Eplan ile güçlerini birleştirdi. Şirket, yeni Dijital Partner Programı ile; müşterileriyle pazarın önde gelen kuruluşlarının dijital uzmanlığı ve çözümleri arasında köprü oluşturarak, endüstriyel IoT uygulamalarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

  • 17 Aralık 2019
Rockwell Automation’dan yeni Dijital Partner Programı

Rockwell Automation, şirketlerin dijital dönüşümünü basitleştirmek için; Accenture, Microsoft, PTC, ANSYS ve Eplan ile güçlerini birleştirdi. Dijital Partner Programı’nda şirketler; dijital girişimleri için yol haritası yaratmak konusunda sektör uzmanlarına danışabiliyorlar. Ayrıca; dijital ikiz, geleceğin fabrikaları ve bağlı işgücü gibi endüstriyel IoT kavramlarının çalışma süresini ve verimi nasıl artırdığını öğreniyorlar. Firmalar, uygulama sırasında sektörlerinin önde gelen şirketlerinin sunduğu entegre donanım, yazılım ve anahtar teslim sistemlerle mevcut varlıklarının performansını artırabiliyorlar.

Moret: “Güvenilir çözüm ortaklarının bulunduğu bir ekosisteme ihtiyaç var”
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rockwell Automation Başkan ve CEO’su Blake Moret, “Bir işi tüm düzeylerde birbirine bağlayabilmek ve ham veriyi güçlü iç görülere dönüştürebilmek, ancak aygıtların entegre edilmesi ve verinin standartlaştırılmasıyla mümkün. Hiçbir şirket bu işi tek başına yapamaz. Şirketlerin, olasılıkları artıracak doğru uzmanlık ve teknoloji kombinasyonunu sağlayacak güvenilir çözüm ortaklarının bulunduğu bir ekosisteme ihtiyacı var. Microsoft ve PTC gibi mevcut stratejik çözüm ortaklarımızla yaptığımız işi büyütmekten ve Accenture, ANSYS ve Eplan gibi yeni partnerleri bu işe dahil etmekten gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“Her biri masaya eşsiz bir deneyim getiriyor”
Dijital Program ortaklarının her birinin masaya eşsiz bir deneyim getirerek, kolektif olarak bütünleşik ve entegre bir deneyim sunabilecek bir ekosistem yarattığını belirten yetkililer, şöyle konuştular: “Örneğin; Accenture şirketlerle bir iş planı oluşturmak konusunda çalışıyor, vaka örnekleriyle ROI’yi artırıyor ve bu vaka örneklerinin kurum genelinde değerini maksimize ediyor. Microsoft, akıllı aygıtlardan akıllı cloud’a yüksek kalite veriye erişimlerini kolaylaştırarak, şirket genelinde daha iyi kararlar alınmasına yardımcı oluyor. PTC, şirketlerin aygıt ve sistemleri uçtan buluta bağlamalarına, sistemleri görüntülemek için artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini kullanarak sorunları yeni yöntemlerle çözmelerine yardımcı oluyor. ANSYS ve Eplan ise, karmaşık zorlukları çözerek; dijital akımın bir parçası olmalarını sağladığı şirketlerin tasarım, operasyon ve bakım faaliyetlerindeki verimliliklerini artırıyor.”

Shah: “Partner ekosistemi inşa ediyoruz”
“PTC ile yaptığımız işbirliği ve FactoryTalk InnovationSuite’in geliştirilmesi, şirketlerin operasyonlarında sayıları giderek artan akıllı teknolojileri birbirine bağlamayı kolaylaştırdı” diye konuşan Rockwell Automation Dijital Partner Programı Müdürü Chirayu Shah ise, şöyle devam etti: “Bugün müşterilerimize daha geniş bir kapasitede yardımcı olabilmek için bir partner ekosistemi inşa ediyoruz. Birlikte teknoloji ve hizmetlerimizi entegre ediyoruz. Böylece, müşterilerimiz benzersiz ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş alışık oldukları enstrümanları kullanarak yaptıkları işleri dönüştürebiliyorlar.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ