Makine Haber

Performansı artıran patentli kafese sahip rulmanlar

CAM serisinin yerini alan ECA serisi oynak makaralı rulmanları, mevcut kullanılan rulmanlarla tamamen değiştirilebilme özelliğine sahip. Özellikle de yeni nesil hassas şekilde işlenmiş ve dayanıklı pirinç kafes, dönme sırasında gereksiz makara hareketini önemli ölçüde azaltan makara ceplerine sahip.

Performansı artıran patentli kafese sahip rulmanlar

NSK

Patentli kafes tasarımıyla geliştirilen yeni NSK oynak makaralı rulman serisi, sektör için daha önce görülmemiş üretkenlik, güvenilirlik ve yük kapasitesi sunuyor. Optimize edilmiş kafes, iç gerilimi azaltıyor ve kılavuz bileziği gereksinimini ortadan kaldırıyor. Bunlar, mevcut çözümlere kıyasla sunulan avantajlardan yalnızca ikisi. Yeni ECA serisinin potansiyel uygulama alanları; konveyörler, dişli kutuları ve çelik üretim makinelerinden madencilikte kullanılan preslere ve makinelere kadar uzanıyor.
NSK’nin CAM serisinin yerini alan ECA serisi oynak makaralı rulmanları, mevcut kullanılan rulmanlarla tamamen değiştirilebilme özelliğine sahip. Özellikle de yeni nesil hassas şekilde işlenmiş ve dayanıklı pirinç kafes, dönme sırasında gereksiz makara hareketini önemli ölçüde azaltan makara ceplerine sahip.
NSK’nin optimize edilmiş kafes tasarımı, kafes çubuğu kuvvetini dengeleyerek gerilimin azaltılmasını da sağlar. Ayrıca, kafes çubuğunun ucundaki tutucu kanca, makaranın kayma olasılığını önlüyor.

Sınıfında lider yük kapasitesi
Yeni rulman serisinin önemli avantajlarından bir diğeri ise, daha büyük boyutlu daha çok sayıda makaranın kullanılmasına olanak tanıyarak sınıfında lider bir yük kapasitesi sağlaması. Nitekim bu rulmanlar, yüzde 47’ye kadar daha yüksek dinamik yük ve yüzde 22’ye kadar daha yüksek statik yük avantajı sağlıyor.
Oynak makaralı standart rulmanlara kıyasla yüzde 20’ye kadar daha yüksek hızlarda çalışabilen rulmanlar, standart olarak sunulan boyutsal kararlılık işlemi uygulaması sayesinde artık 200 °C’ye kadar olan çalışma sıcaklıklarında kullanılabiliyor.
Bu performans iyileştirmelerinin bir sonucu olarak, yeni rulman serimize geçiş yapan kullanıcılar toplam bakım maliyetlerinde tasarruf sağlayabilirler. Çimento, kâğıt ve ambalajlama, taş ocağı ve madencilik, çelik-metal ve petrokimya gibi sektörlerde çalışan tüm kullanıcılar bu seriden fayda sağlayacaktır.
NSK’nin patentli kafes tasarımıyla geliştirilen ECA serisi oynak makaralı rulmanları, 40 ilâ 130 mm’lik delik çaplarıyla sunuluyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ