Makine Haber

Oyak Renault, fabrikasının kapılarını çalışanlarının ailelerine açtı

Oyak Renault, ‘Benim Ailem Benim Fabrikam’ adı altında düzenlediği etkinlikle, çalışanlarının ailelerini Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda misafir ediyor. 2 yıl aradan sonra yeniden başlatılan etkinlik çerçevesinde şirketin fabrikası 720 kişi tarafından gezildi.

  • 26 Kasım 2019
Oyak Renault, fabrikasının kapılarını çalışanlarının ailelerine açtı

Oyak Renault, çalışan memnuniyetini ve motivasyonunu artırmak üzere gerçekleştirdiği ‘Benim Ailem Benim Fabrikam’ adlı aile gezilerine 2 yıl aradan sonra yeniden başladı. Geziler kapsamında, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nın kapıları çalışanların ailelerine açıldı. Aile gezileri serisinin ilki 18-23 Kasım 2019 tarihleri arasında yapıldı. Fabrika 1 hafta içinde 720 kişi tarafından gezilirken; etkinliğin ilk gününde fabrikayı ziyaret eden ailelere Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun da eşlik etti.

Aoun: “50. yılımızı kutluyoruz”
Fabrika gezisi öncesinde ailelere yönelik bir konuşma yapan Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, şunları söyledi: “Bir süredir devam eden yeni Clio projemiz nedeniyle ara verdiğimiz aile gezilerimize yeniden başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları olarak Türkiye’de faaliyetlerimize başlamamızın 50. yılını kutluyoruz. 50 yıl içinde çok sayıda başarıya imza attık ve 7 bin 500 kişiyi aşkın büyük bir aileye dönüştük. Sayenizde dünyanın en sevilen otomobillerini ürettik. Bu otomobillerin nasıl üretildiğini bizzat yerinde siz değerli ailelerimizin görecek olmasından mutluluk duyuyorum.”

Çocuklar, ‘Dijital Dönüşüm Okulu’nda kodlama öğrendiler
Aile gezileri çerçevesinde, 18-23 Kasım tarihleri arasında Oyak Renault çalışanlarının çocuklarına yönelik olarak ‘Oyak Renault Dijital Dönüşüm Okulu’ da düzenlendi. Okul kapsamında, her gün 30 olmak üzere 1 hafta içinde toplamda 180 öğrenci eğitim aldı. Atölye çalışmasına katılan çalışanların çocukları, 30 Oyak Renault gönüllü eğitmeni gözetiminde el becerilerini geliştirerek, robotik kodlama ile 3 boyutlu modelleme öğrendiler ve ahşap tasarım atölyesinde kendi tasarımlarını yaptılar. Gündüz yapılan atölye çalışmalarından sonra çocuklar, aileleri ile birlikte anne ve babalarının çalıştıkları ortamı görme fırsatını yakaladılar. Okul, şubat ve nisan ara tatillerinde de öğrencilere eğitim vermeye devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ