Makine Haber

Karsan, otonom otobüsü için ilk siparişi Avrupa’dan aldı

Karsan, Adastec Corp. ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Seviye-4 otonom sürüş çalışmalarına başladığı Atak Electric modelinde ilk siparişini kısa süre içerisinde aldı. BSCI şirketi, Romanya’nın Ploeşti şehrinde yer alan Endüstri Parkı içinde kullanılmak üzere 1 adet Otonom Atak Electric siparişi verdi.

  • 07 Mayıs 2020
Karsan, otonom otobüsü için ilk siparişi Avrupa’dan aldı

Türkiye’de ürettiği elektrikli toplu taşıma araçlarını dünyaya ihraç eden Karsan, otonom sürüş özellikleri kazandırmak için çalışmalara başladığını duyurduğu Otonom Atak Electric’te ilk siparişi aldı. Romanya’nın lider teknoloji şirketlerinden BSCI, Ploeşti şehrindeki Endüstri Parkı içinde kullanılmak üzere 1 adet Otonom Atak Electric siparişi verdi. Proje kapsamında tanımlanmış bir alanda pilot servis hizmeti verecek olan araç, yıl sonuna kadar BSCI firmasına teslim edilecek. Karsan, Romanya’ya gerçekleştireceği teslimatla birlikte, 8 metre sınıfında Avrupa’da ilk otonom proje satışını gerçekleştirmiş olacak.

Baş: “Projeye olan inancımızı daha da kuvvetlendiriyor”
Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına rağmen yenilikçi üretim heyecanlarının sürdüğünü ifade eden Karsan CEO’su Okan Baş, “Seviye-4 otonom sürüş özellikleri kazandırmayı hedeflediğimiz Otonom Atak Electric’te, kısa süre içerisinde Avrupa’nın dikkatini çektik ve Romanya’nın önemli teknoloji şirketlerinden BSCI’dan siparişimizi aldık. Bu sipariş, projeye olan inancımızı daha da kuvvetlendiriyor” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ