Makine Haber

Tayvanlı 5 firma, otomotiv endüstrisi için ürettikleri akıllı makineleri tanıttı

Tayvanlı 5 firma, ‘Tayvan Akıllı Üretimle Otomotiv Endüstrisi Nasıl Geliştirilir?’ lansmanı ile yeni ürünlerini tanıttı. 22 Eylül’de online olarak düzenlenen etkinlikte; Axisco Precision Machinery, Chering Jin Technolog, Genn Dih, Ming-jing Tech ve Palmary Machinery firmaları yer aldı.

  • 27 Eylül 2021
Tayvanlı 5 firma, otomotiv endüstrisi için ürettikleri akıllı makineleri tanıttı

Otomotiv endüstrisi için akıllı makineler geliştiren Tayvanlı 5 firma, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (TAITRA) ile Hassas Makineler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (Precision Machinery Research and Development Center) öncülüğünde gerçekleştirilen online lansmanda bir araya geldi. 22 Eylül 2021 tarihinde düzenlenen etkinlikte; Axisco Precision Machinery, Chering Jin Technolog, Genn Dih, Ming-jing Tech ve Palmary Machinery, yeni geliştirdikleri otomotiv sektöründe kullanılan akıllı makineleri ve söz konusu ürünlerin endüstriye sağladığı faydaları tanıttılar.

Huang: “Her sektöre hizmet veriyoruz”
Havacılık, otomobil, dişli, bisiklet, el aletleri, kilit, hidrolik valf parçaları, elektronik aksam ve çeşitli donanım endüstrileri olmak üzere her sektöre hizmet verdiklerini aktaran Axisco İş Direktörü Leon Huang, etkinlikte yeni geliştirdikleri, enerji tasarrufu sağlayan ve doğa dostu elektromekanik tezgah broşlama makinesini tanıttı. Huang, “Yeni elektromekanik tezgah broşlama makinesinin çalışma yüksekliği diğer takım tezgahları ile aynı olarak tasarlandı. Otomasyon entegrasyonu son derece kolay olan bu tezgahın servo motoru ve bilyalı cıvatası bulunuyor. Tutarlı bir broşlama hızına ve düşük vibrasyona sahip; bu da tezgahın ömrünü yüzde 20 uzatıyor. Geleneksel hidrolik tezgahlara göre yaklaşık yüzde 40 elektrik tasarrufu sağlayan elektromekanik tezgahların broşlama hızı ve vuruşu HMI’da ayarlanabiliyor ve kaydedilebiliyor. İş tablasının ve yükselticinin pozisyonu, sensörlerin konumu, makinenin hızı ve yükü tümüyle arayüzde görülüyor. Bu özellik, zamandan tasarruf edilmesine yarıyor” dedi.

Chen: “Parça sabitleme aparatları üretiminde uzmanız”
Makine aletleri için yüksek hassasiyete sahip parça sabitleme aparatları üretiminde uzman olduklarını dile getiren Chering Jin Satış Müdürü Jessie Chen ise, ürünlerinin paslanmaz çelikten üretildiğini ve yenilikçi yapılarının 4 tona kadar iş bağlama gücüne sahip olduğunu anlattı. Ürünlerinin tıbbi gereçlerde, takım tezgahlarında ve bütün yüksek hassasiyetli endüstrilerde uygulanabildiğini söyleyen Chen, sunumunda iki farklı seri ürün grubunu tanıttı. İlk seri olarak manuel, hızlı manuel ve pnömatik tipli parça tutucu torna aynaları, ikinci seri olarak da sıfır nokta torna aynaları tanıtan Chen, torna aynalarının ve robot kolunun yükleme ve boşaltma prosedürünü hızlandırdığını, işlemi birkaç saniyeye kadar indirebildiğini söyledi. Chen, Chering firmasının 80’den fazla patentinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Wu: “Şirketimiz 1980’de kuruldu”
Yaptığı sunumda şirket ve ürünleri hakkında bilgi veren Genn Dih Satış Müdürü Jerry Wu, “Şirketimiz Genn Dih Enterprises 1980’de kuruldu. Hem dağıtım sektörüne, hem de imalat sektörüne hizmet sağlamaktayız Şirketimiz üç ana ürün hattına odaklanıyor: İlki, elektronik basınç regülatörü. Bu, çıkış basıncının elektronik sinyalle kontrol edildiği bir hassas basınç regülatörüdür. Basınç aralığı, %0,1 FS seviyesinde çözünürlük kontrolü ile, 0-2 bardan 70 bara kadar değişiklik gösterir. Regülatör aynı zamanda IO linki yoluyla 500 metre mesafeye kadar uzaktan kumandaya açıktır. Bu da, araçlarda pnömatik basıncı regüle edip sabit tutmayı sağlar. İkincisi, oransal akış kontrol valfidir. Bu sıvı ve gazın akış hızını kontrol etmek için kullanılır. Sağladığımız avantaj, bunun kademe motoruyla kontrol edilmesi ve yinelebilirliğin %0,1 FS’ye ulaşabilmesidir. Akış hızı dakikada 3000 L’ye kadar kontrol edilebilir.Üçüncüsü, sıkıştırma vanasıdır. Bu da, ortamla temas etmeden sıvı ya da gazları regüle etmek için kullanılır” diye konuştu.
Wu, ISO 13485 kalite yönetim sistemi tarafından onaylanan CE ve RoHS sertifikalarına sahip olduklarını da vurguladı.

Chen: “Otomasyon ve sıfır noktası sistemleri uygulamaları gerçekleştiriyoruz”
Ming-Jing Satış Müdürü Sherry Chen, Ming-jing Tech’in sıfır nokta bağlama sistemini başlatmasıyla; yalnızca Tayvan’ın imalat sanayini daha elverişli hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda Tayvan’da kökleşmiş ve uluslararası sahnede ürünleri tanıtmak için dünyaya yöneldiğini söyledi. İş verimliliğini artırmak ve müşteri gereksinimlerine cevap verebilmek için gerek malzeme, gerekse süreçlerde otomasyon ve sıfır noktası sistemleri uygulamaları gerçekleştirdiklerini anlatan Chen, sıfır nokta sisteminin iki faydasından bahsetti. Chen, “Bu faydaları; üretim hattında yapılabilen esnek değişimler ile acil durumlarla başa çıkmak ve kalıp değiştirme operasyonunun standart olması sebebi ile herkesin bu işlemi yapabiliyor olması olarak özetleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Chang: “Her parça için özel hizmet sunuyoruz”
Palmary Bölge Satış Müdürü Vanessa Chang, konuşmasında Türkiye pazarını hedefleyerek günümüzde akıllı makinelerde uygulanan çözümün otomobil endüstrisine getirileri üzerinde durdu. Chang, şunları aktardı: “Palmary Grup, müşterilerin taleplerine ve global trendlere uygun olarak gelişmeye ve iyileşmeye devam ederken; çok sayıda taşlama işini bir arada gerçekleştirecek birleşik fonksiyonları dikkate alan ve üretimi iki katına çıkaran ya da nasıl daha az iş gücüne ihtiyaç duyulacağını planlayan otomasyon tasarımlı makineler sunuyor. Akıllı makinelerin gelişmesiyle günümüzde ‘karanlık’ fabrikalara yönelimin arttı. Bu sayede Palmary, her parça için özel hizmet sunuyor. Tezgah yerleşim planını yüzde 39 azaltacak, bütünüyle kapalı portal vince sahibiz. Anahtar teslim projeler ile iş verimliliğini yüzde 60 artırabilecek, işçilik maliyetini yüzde 67 düşürebilecek farklı bir üretim hattına kolay geçişi sağlayabiliyoruz.”
Chang, Palmary’nin Avrupa, Amerika ve Hindistan dâhil 40’tan fazla ülkeyi kapsayan satış ağı bulunduğunu da sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ