Makine Haber

Ok: “Endüstriyel alanlarda verimlilik takibi IoT sistemleri ile artık çok kolay”

Çağı yakalamak isteyen işletmelerin üretim süreçlerini dijitalleştirmesi gerektiğini vurgulayan Okyanus Teknoloji CEO’su Rifat Ok, endüstriyel alanlardaki en büyük sorunun verimlilik kaybı olduğunu ve IoT sistemleri ile verimlilik takibinin artık çok kolay bir şekilde yapılabildiğini dile getirdi.

  • 04 Haziran 2020
Ok: “Endüstriyel alanlarda verimlilik takibi IoT sistemleri ile artık çok kolay”

Çağı yakalamak isteyen firmaların ve özellikle de KOBİ’lerin, üretim süreçlerini dijitalleştirerek sektör ve tüketici beklentilerini maksimum düzeyde karşılamak için çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini belirten Okyanus Teknoloji CEO’su Rifat Ok, “Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir bir şekilde kalkınmasının ve küresel ekonomide rol üstlenebilmesinin yolu KOBİ’lerin güçlendirilmesinden geçiyor” dedi.
Endüstri 4.0 evresinin yapıtaşı olan endüstriyel IoT sistemleri ile üretim süreçlerinin yeniden şekillenmeye başladığını ifade eden Ok, üretimin yanı sıra tüm süreçlerde dijitalleşmeyi benimseyen işletmelerin rekabet avantajı kazandıklarını vurguladı. Ok, sözlerine şöyle devam etti: “Endüstriyel alanlarda karşımıza çıkan en büyük sorunların başında verimlilik kaybı geliyor. Ancak, endüstriyel IoT çözümleri ile bu sorunun önüne geçmek mümkün. Küçük ya da büyük fark etmeden, tüm işletmelerin endüstriyel alanlarda verimliliği ölçümlemesi gerekiyor. Bu sayede elde edilen analiz ve raporlamalarla geleceğe yönelik yatırım kararı almak mümkün. Kablosuz sistemler, yeni teknolojiler ve yazılımlarla birlikte fabrikalar artık daha ulaşılabilir bir konumda. Türkiye’nin endüstriyel IoT alanında üretim yapan öncü teknoloji şirketi olarak biz de, gerçek zamanlı izleme teknolojileri markamız Wipelot ile global şirketlerin ve Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu konumundaki firmaların dijitalleşen iş süreçlerinde; verimlilik, hız artışı ve iş güvenliği sağlıyoruz.’’

“Pek çok farklı sektöre yüksek katma değer sunuyor”
Wipelot’un; otomotiv, beyaz eşya, metal, enerji, gıda, sağlık, ilaç, kozmetik ve tekstil gibi sanayi kollarının yanı sıra, madencilik, inşaat, havacılık ve savunma sanayii gibi pek çok farklı sektöre yüksek katma değer sunduğunu belirten Rifat Ok, “Bugünün ve geleceğin dijital fabrikalarında üretimin daha verimli bir şekilde planlanması ve süreçlerin iyileştirilmesi, işletmelerde ekipmanların izlenmesi, iş güvenliği için personellerin ve taşeronların takibi gibi kritik iş süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yönetilmesini sağlayan Wipelot, işletmelerdeki tüm varlıkların ve durumlarının görünürlüğünü sağlayarak; dijitalleşme yolunda temel bir eksiği tamamlayan ekonomik ve kablosuz bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Ekipman, malzeme, çalışan ve araçların sürekli hareket halinde olduğu sanayi işletmelerinde tüm üretim sürecini optimize etmeyi sağlayan Wipelot’un sunduğu iş çözümleri ile maliyetler minimuma inerken; üretim hacmi, hızı ve verimliliği maksimuma çıkıyor. İşletmelerde çeşitli kaynaklardan gelen konum ve durum verilerini birleştiren ve karmaşık süreçlere sahip üretim endüstrisine büyük kolaylık sunan Wipelot, bu sayede tüm verileri tek bir platformda görebilmeye olanak sağlıyor. Wi-Fi teknolojisinden de ileri derecede faydalanan ve görünmeyeni görünür hale getiren Wipelot, üretim operasyonlarını en iyi şekilde yürüterek; kesintisiz üretime, enerji tasarrufuna, yüksek kaliteye ve kârlılığa imkân tanıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ