Makine Haber

Modüler makineler ve sistemler geliştirmeyi kolaylaştıran yeni cihazlar

Acoposmotor serisindeki iki yeni cihaz, modüler makineler ve sistemler geliştirmeyi kolaylaştırıyor. Cihazların hibrit kablolar için iki bağlantısı vardır. Bu nedenle, kontrol kabinine sadece bir kablo gereklidir. Hibrit kablo, Powerlink verilerinin güç kaynağını ve iletimini sağlar.

  • 07 Ocak 2020
Modüler makineler ve sistemler geliştirmeyi kolaylaştıran yeni cihazlar

B&R

B&R; tamamen yeni, özellikle kompakt ve motora entegre iki sürücüyü piyasaya sürüyor. Acoposmotor serisindeki iki yeni cihaz, modüler makineler ve sistemler geliştirmeyi kolaylaştırıyor. Ek olarak; kontrol panosundaki montaj eforu ve alan gereksinimleri azalmış oluyor.
Yeni motorlar, 0,35 kW’a kadar bir güç aralığını kapsıyor ve en küçük versiyonda sadece 60 mm x 90 mm (gxy) ölçülür. Kompakt boyutlara rağmen, minimum 50μs ile kontrol devrelerine olanak veren tam teşekküllü bir servo amplifikatör entegre edilmiştir. Cihazlar ayrıca, entegre bir dişli ataşmanı ve fren ile de mevcut.
Cihazların hibrit kablolar için iki bağlantısı vardır. Bu nedenle, kontrol kabinine sadece bir kablo gereklidir. Hibrit kablo, Powerlink verilerinin güç kaynağını ve iletimini sağlar. Ek Acopos motorlar, Daisy-Chain kablolama ile kolayca bağlanıyor. 300° döndürülebilen benzersiz bağlantılar kurulumu kolaylaştırırken; kablolama için çaba ve maliyetler azalıyor.

24 ilâ 60 VDC arasında geniş bir voltaj aralığında çalışıyor
Yeni Acoposmotor çeşitleri, 24 ilâ 60 VDC arasında geniş bir voltaj aralığında çalışıyor. Düşük voltaj nedeniyle, cihazlar değiştirildiğinde özel bir eğitime ihtiyaç yoktur. Fren enerjisini DC bağlantısına geri besleme seçeneği de vardır. Böylece, enerji tüketimi azaltılabilir.
Motora entegre sürücüler standart olarak STO güvenlik işlevine sahiptir. Bu hibrid kablo ile kontrol edilir, özel bir kablolama gerekli değildir. Mevcut üç kodlayıcı seçeneği vardır: Çoklu dönüş, batarya ile çoklu dönüş ve tekli dönüş. Acoposmotor, zorlu ortamlarda kullanım için tasarlanmıştır. IP65 koruma sınıfına karşılık gelen cihazın fanı veya ısı emicisi yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ