Makine Haber

Dört kat daha hızlı görüntü işleme

Yeni dört çekirdekli işlemci ve tam zamanında derleyici sayesinde, görüntüleme görevleri eskisinden dört kata kadar daha hızlı gerçekleştiriliyor. Makine üreticileri, yüksek maliyetli görüntüleme PC’leri kullanmak zorunda kalmadan makinelerinin verimini önemli ölçüde artırabilirler.

Dört kat daha hızlı görüntü işleme

B&R

B&R, makine görüntüleme fonksiyonlarının uygulama hızını büyük ölçüde artırdı. Yeni dört çekirdekli işlemci ve tam zamanında derleyici (JIT) sayesinde, görüntüleme görevleri eskisinden dört kata kadar daha hızlı gerçekleştiriliyor. Makine üreticileri, yüksek maliyetli görüntüleme PC’leri kullanmak zorunda kalmadan makinelerinin verimini önemli ölçüde artırabilirler.
HALCON kütüphanesinin en son sabit sürümüyle, B&R görüntüleme sistemi artık tam zamanında derleyiciye (JIT) sahip. Bu derleyici, daha sonra çalışma esnasında yorumlanmak yerine uygulama yüklendiğinde yürütülebilir makine kodu üretiyor.

Yazılım güncellemesi yoluyla kullanılabilir
JIT derleyicisi, birçok görüntüleme işlevi için yürütme süresini büyük ölçüde azaltıyor. Örneğin, ölçüm görevlerinde zaman tasarrufu yüzde 75’ten fazla olabilir. Bu da, zamanın yalnızca dörtte biri anlamına gelir. JIT derleyicisi, basit bir yazılım güncellemesiyle kullanılabilir.
Çok çekirdekli görüntüleme algoritmaları ile dört çekirdekli işlemcili yeni akıllı sensör versiyonunun avantajları da devreye giriyor. Daha yüksek bilgi işlem gücü, örneğin eşleşen uygulamalar için çevrim sürelerinin yarıya indirilmesini mümkün kılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ