Makine Haber

Kolay ve verimli TIG kaynağı

Sağlam, çok yönlü ve sadece 10 kilogram ağırlığında: İster paslanmaz çelik korkuluklarda ister havuzlarda olsun, yeni Fronius Artis, kalitede kaynak dikişlerinin yanı sıra endüstriyel tesis yapımında kullanılan hassas uygulamalarda da güvenilebilecek bir çözüm sunuyor.

  • 18 Ocak 2024
Kolay ve verimli TIG kaynağı

Fronius

Gerçek anlamda tam bir ustalık eseri olan TIG kaynağı, kaynak işlemlerinin en üst düzey disiplinlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Yeni Fronius Artis, sanat anlamına gelen Latince “arte” kelimesinden türetilmiş olan isminin hakkını veriyor. Kaynak dikişleri hem görsel hem de kalite açısından en yüksek standartlara uygun olmalıdır; bu kolay kullanımlı, taşınabilir ve kompakt cihaz, son derece dayanıklı ark yapısıyla kolaylıkla kullanılabilir. Artis, 170 A ilâ 210 A DC güç sınıflarında, normalde sadece daha büyük profesyonel TIG cihazlarından beklenebilecek bir fonksiyon kapsamıyla etkileyicidir.
Sağlam, çok yönlü ve sadece 10 kilogram ağırlığında: İster paslanmaz çelik korkuluklarda ister havuzlarda olsun, Artis, kalitede kaynak dikişlerinin yanı sıra endüstriyel tesis yapımında kullanılan hassas uygulamalarda da güvenebileceğiniz bir çözüm sunar. Fronius’un yeni TIG cihazının odağında kullanıcı dostu olmak, güvenirlik ve enerji verimliliği yer alıyor; ve tabii ki Artis, bir önceki model olan Fronius TransTig’in tüm fonksiyonlarına aynı şekilde sahiptir.

Son derecek pratik
Kullanımı kolay döner tuşu ve aydınlatmalı kolay anlaşılır ekranı ile son derecek pratiktir. En önemli 11 parametreyi anında doğrudan ekrandan seçtikten sonra işe başlayabilirsiniz. Ayarlanabilir darbeli ark, dikişe şık bir görünüm vermesine ek olarak, hassas malzemelerin kullanıldığı zorlu işlemlerde bile avantajlarını gösterebilmektedir. Tekrarlanan kaynak bağlantılarında punta kaynağı modu öne çıkmaktadır: Bu teknoloji kapsamında kaynak puntaları eşit aralıklarla yerleştirilebilmektedir. İsteğe göre özgürce seçim yapma olanağı sunularak bir duraklama süresi belirlenerek kaynak işlemine devam edilebilmektedir. TAC (hızlı puntalama) fonksiyonu ise yapı parçalarının hassas tutturma işlemleri için ideal seçimdir. Bu şekilde zamandan yüzde 50 oranında zaman tasarrufu sağlanır ve neredeyse hiç renk kararması oluşmamasını garanti eder. Daha sonra punta kaynak bölgesinde tekrar kaynak yapıldığında kaynak kalitesinde ciddi bir iyileşme sağlanabilmektedir. Ayrıca Artis’in birbirinden akıllı modellerinde güncelleme yapmak her zaman için mümkündür. Böylelikle bu modeller geleceğe uygun hale gelmekte ve kullanım alanları daha da esnekleşmektedir. Korunaklı bir şekilde gövde içine yerleştirilmiş olan USB arabirimi üzerinden sistem bilgileri de kolaylıkla okunabilmektedir.

Kaynak prosesi için maksimum çıkış gücü
Artis’in iç mekanizmasındaki yüksek teknoloji, gerilim seviyesinde oluşabilecek dalgalanmalardan bağımsız olarak kaynak uzmanının dikkatini tamamen kaynak dikişine verebilmesini sağlar. Gelişmiş inverter teknolojisi, yüzde 30’a kadar şebeke dalgalanmalarını güvenilir bir şekilde dengelemekte ve kaynak prosesi için maksimum çıkış gücünü sunmaktadır. Tek bir aşamada sadece dört dakika süren kaynak işlemi, akıllı yönetilen güç paketi için son derece kolaydır.
Entegre Power Factor Correction (PFC), sinüs şeklinde akım tüketimi sağlamakta ve mevcut gücü etkili şekilde kullanmaktadır. Ana şebekeden sadece gerektiği kadar güç alınır. Böylece ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlanır ve aynı zamanda çalışma sistemi oldukça kolay hale gelir. Daha uzun şebeke kablolarında bile güç kaybı yaşanmamaktadır. Ayrıca jeneratör uyumu artırılmakta ve 400 V’ye kadar yüksek gerilim koruması sağlanmaktadır.

Kendi karakteristiğine sahip
Elektrot darbe moduyla Artis, daha yüksek hava boşluklarını köprülemek, zorlayıcı konumlarda rahatça çalışmak ve dikey dikişlerin kaynağını güvenilir bir şekilde yapabilmek için kanıtlanmış bir özelliğe sahiptir. Arkın yapışmasını ve ayrılmasını önleyen ateşleme özelliği de öne çıkan avantajları arasındadır. Selülöz elektrotlarının optimum kaynağı için, hassas kaynak cihazı yüksek açık devre gerilimi ve ateşleme gücü ile kendi karakteristiğine sahiptir.

Dayanıklı ve güvenilir şekilde tasarlanıyor
Fronius’un sunduğu tüm kaynak çözümleri oldukça dayanıklı ve güvenilir şekilde tasarlanmaktadır. Günlük kullanımda zorlu hava koşulları ve çeşitli çevre şartlarında da son derece güvenilir şekilde çalışmaya devam ederler. Ürünler, fabrikadan çıkmalarına izin verilmeden önce sekiz zorlayıcı sertlik testinden geçmek zorundadır. Fronius’un uyguladığı standartlar, yasal olarak belirlenmiş sınır değerlerden her zaman çok daha yüksektir. Artis de aynı şekilde darbe ve düşme testleri, nem, soğuk ve tuz püskürtme testlerinin zorluklarına tabi tutulmuş ve iyice sarsılmış, en ince metal tozuna maruz bırakılmış ve devrede kalma oranı testinden geçirilmiştir. Bu testlerin hepsinin ortak amacı, sert mekanizmanın iç yapısındaki hassas teknolojinin uzun yıllar boyunca koruyacağını garanti etmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ