Makine Haber

TürkTraktör, 1 milyonuncu traktör gövdesinin üretimini gerçekleştirdi

Yüzde 90’ın üzerinde yerlilik oranı ile üretim yapan TürkTraktör, transmisyon, şanzıman, redüktör ve hidrolik kaldırıcıdan oluşan traktör gövdesinde 1 milyonuncu üretimi gerçekleştirdi. Türkiye’de 1973’ten beri traktör gövdesi üreten şirket, çok farklı kapasitelerdeki traktörlere uygun gövde üretimini yapabilme esnekliğine sahip.

  • 24 Kasım 2020
TürkTraktör, 1 milyonuncu traktör gövdesinin üretimini gerçekleştirdi

TürkTraktör, transmisyon, şanzıman, redüktör ve hidrolik kaldırıcıdan oluşan traktör gövdesinde 1 milyonuncu üretimi gerçekleştirdi. Pazarda, yüzde 90’ın üzerinde yerlilik oranı ile üretim yapan tek şirket olarak öne çıkan TürkTraktör; sektörün 48 beygirden 140 beygire kadar çok farklı kapasitelerdeki traktörlere uygun gövde üretimini yapabilme esnekliğine sahip tek üreticisi olma özelliğini de taşıyor.

Özdöngül: “Yerli üretim en büyük önceliklerimiz arasında”


Türkiye’de 1973 yılından beri traktör gövdesi üretimi yaptıklarını belirten TürkTraktör Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül, “Otomotiv sektörünün en köklü şirketi olarak, ülke tarımının gelişimi için çiftçilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Yerli üretimi en büyük önceliklerimiz arasında bulunduruyoruz. Sahip olduğumuz yüksek üretim kapasitemizle, ülke ekonomisine olan katkımızı sürdürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Kendi motorumuzu üretiyor ve ihraç ediyoruz. Bugün 1 milyonuncusunu ürettiğimiz gövdeler ile de üretim gücümüzü ortaya koyuyoruz. Hem müşterilerimize, hem de ekonomiye verdiğimiz katkıdan dolayı gurur duyuyoruz. Tıpkı traktörlerimizle olduğu gibi, ihraç ettiğimiz gövdelerle de ülkemizin dış ticaret potansiyeline destek sağlıyoruz” dedi.
Yurt içindeki başarılarının yanı sıra, küresel iş ortakları CNH Industrial’ın da tüm dünyada adetsel anlamda en büyük gövde üretimi yapan tesisi olduklarını vurgulayan Özdöngül, sözlerini şöyle noktaladı: “1 milyonuncu traktör gövdesi, başarılarımızı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızda bizlere önemli bir motivasyon kaynağı oldu.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ