Makine Haber

Kimya Ar-Ge Proje Pazarı için son başvuru tarihi belli oldu

Koronavirüs nedeniyle ertelenen Kimyevi Ar-Ge Proje Pazarı’na 9 Ekim’e kadar başvuru yapılabilecek. Etkinlikte; ‘İlaç’, ‘Medikal’, ‘Boyalar ve Yapıştırıcılar’, ‘Plastik ve Kauçuk’, ‘Kozmetik-Sabun ve Temizlik Ürünleri’ ve ‘Temel Kimyasallar’ olmak üzere 6 ayrı kategoride başvurular değerlendirilecek.

  • 10 Haziran 2020
Kimya Ar-Ge Proje Pazarı için son başvuru tarihi belli oldu

T.C. Ticaret Bakanlığı onayında, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ve TÜBİTAK desteği ile düzenlenen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı bu yıl 9. Kez gerçekleştirilecek. Koronavirüs süreci kapsamında ertelenen etkinliğin başvuruları 9 Ekim 2020 tarihine kadar uzatıldı.
2011 yılından beri her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı, kimya sektöründe inovatif ve Ar-Ge yönü güçlü, uygulanabilir fikirleri ticarileştirmeyi hedefliyor. Etkinlikte; ‘İlaç’, ‘Medikal’, ‘Boyalar ve Yapıştırıcılar’, ‘Plastik ve Kauçuk’, ‘Kozmetik-Sabun ve Temizlik Ürünleri’ ve ‘Temel Kimyasallar’ olmak üzere 6 ayrı kategoride başvurular değerlendirilecek. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda; derece alan proje sahiplerine 600 bin TL ve ek olarak ticarileşen projelere verilecek 100 bin TL özel ödül ile toplam 700 bin TL para ödülü verilecek.

Pelister: “Başvuru ve ödül töreni tarihlerini koronavirüs nedeniyle erteledik”


Bu yıl yapılacak yarışmanın başvuru ve ödül töreni tarihlerini koronavirüs etkisi sebebiyle ertelediklerini belirten İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “2011 yılından beri düzenlediğimiz Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nın bu yıl 9.’sunu gerçekleştireceğiz. Nisan ayında yapmayı planladığımız etkinliği pandemi dolayısıyla ertelemek durumunda kaldık. Pandemi ile ilgili ülkemizdeki gelişmeleri göz önüne alarak, başvuru tarihini 9 Ekim 2020’ye uzattık. Ödül törenini ise, yine gelişmelere bağlı olarak 21 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ