Makine Haber

İşmak: “ELS Lift, 2019’da üretiminin yüzde 74’ünü ihraç etti”

Avrupa’daki bayi ve müşterilerine daha iyi bir servis hizmeti sunabilmek için 2020 yılının ikinci yarısında ‘ELS Lift Europe’ adlı projelerini hayata geçirmeyi planladıklarını ifade eden ELS Lift Satış & Pazarlama Direktörü İrfan İşmak, 2019’da yüzde 30’luk büyüme hedeflerini gerçekleştirdiklerini aktardı.

  • 24 Şubat 2020
İşmak: “ELS Lift, 2019’da üretiminin yüzde 74’ünü ihraç etti”

2019’da üretiminin yüzde 74’ünü yurt dışı pazarına sunan ELS Lift; Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, Hindistan, Suudi Arabistan, Belarus ve Ukrayna gibi ülkelerde bayilikleri ile hizmet veriyor. Şirket; Amerika Birleşik Devletleri, Portekiz, Polonya, Şili, İsrail, Azerbaycan, Avustralya ve Hollanda gibi ülkeler başta olmak üzere, dünyanın birçok yerindeki kurumsal şirketlerle bayilik çalışmalarını da sürdürüyor. Bayilik ağını yeni ortaklıklarla genişletmeyi hedefleyen firma, bu yılın ikinci yarısında Avrupa’daki bayi ve müşterilerine daha iyi bir servis hizmeti verebilmek için ‘ELS Lift Europe’ adlı projesini hayata geçirmeyi planlıyor.

“2019’da yüzde 30’luk büyüme hedefimizi gerçekleştirdik”
Geçen sene ekonomik sıkıntılar nedeniyle iç pazarda daralma yaşandığını aktaran ELS Lift Satış & Pazarlama Direktörü İrfan İşmak, söz konusu daralmaya rağmen 2019’da yüzde 30’luk büyüme hedeflerini gerçekleştirdiklerini söyledi. İşmak, “2019 yılında, Avrupa’da bulunan mevcut bayiliklerimizin yanı sıra, 25’ten fazla ülkeye ihracat yapmaya devam ettik. Hızlı bir şekilde yükselişte olan makine adetlerimizin hacmini ve yurt dışı/yurt içi pazar payını artırmaya yönelik çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz” dedi.

“Yenileme Merkezi’ni devreye aldık”
Başta Çin, Amerika ve diğer Avrupa ülkelerinde olmak üzere, personel yükseltici platform sektörünün 2019 yılında büyüdüğünü kaydeden İşmak, şöyle konuştu: “Yurt içinde yaşanan ekonomik durgunluktan dolayı yöneldiğimiz ihracatta, 2018-2019 dönemine göre payımızı yüzde 20 oranında artırdık. İç piyasayı hareketlendirmek için 2018’in son çeyreğinde Yenileme Merkezi hizmetimizi devreye aldık. Faaliyetlerini fabrikamız bünyesinde sürdüren ve uzman ekibi ile hizmet veren merkez; müşterilerimizin her marka makinesinin kullanım ömrünü artırıp daha fazla iş gücü elde etmelerini sağlamayı hedefliyor. Uygun maliyetli çözüm ortağı olan ve uluslararası arenada ELS Lift markasına olan güveni pekiştiren Yenileme Merkezi, 1 yıl üretici garantisi de veriyor. ‘Yeniden Başla!’ sloganı ile ivme kazandırdığımız yenileme işlemi görmüş ikinci el makine satışlarımızda, domestik ve küresel pazarda çok ciddi satış hacimleri yakaladık. Yenileme Merkezi hizmetimiz; ikinci el değerlemesini global çapta yükselterek, ELS Lift’i tercih edilen bir marka yapmaktadır.”

“Bayilik ağımızı yeni ortaklıklarla genişletmeyi hedefliyoruz”
2019’da üretimlerinin yüzde 74’ünü yurt dışı pazarına sunduklarını ifade eden İşmak; Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, Hindistan, Suudi Arabistan, Belarus ve Ukrayna gibi ülkelerde bayiliklerinin olduğunu açıkladı. İşmak, “Bu ülkelere ek olarak; Amerika Birleşik Devletleri, Portekiz, Polonya, Şili, İsrail, Azerbaycan, Avustralya ve Hollanda gibi ülkeler başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde kurumsal şirketlerle bayilik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi, 2019’da da bayilik ağımızı yeni ortaklıklarla genişletmeyi hedefliyoruz. Avrupa’daki bayi ve müşterilerimize daha iyi bir servis hizmeti verebilmek adına, bu yılın ikinci yarısında ‘ELS Lift Europe’ projesini, kararlaştırılan üç ülkeden birinde hayata geçirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Personel yükseltici platform sektöründe 2008 yılı itibari ile var olduklarını dile getiren İrfan İşmak, şunları aktardı: “Tamamen ‘milli üretim’ anlayışıyla hareket eden ELS Lift, Türkiye’nin global ölçekteki öncü markaları arasında yer alıyor. Avrupa standartlarında ürün üreten ve global ölçekte rağbet gören bir marka olarak, ülkemizde de sektörel öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Büyük ihracat ve üretim hamlelerimizle birlikte, 2018-2019’da uluslararası arenadaki konumumuzu da güçlendirdik.”

“5 kategoride 14 ürün sunuyoruz”
5 kategoride 14 ürün sunduklarını anlatan İşmak, “Makinelerimizin çeşitliliğini ve ürün kalitesini sürekli iyileştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu doğrultuda, 2019’un son çeyreğinde Ar-Ge çalışmaları tamamlanan ve seri üretime dâhil edilen yeni Junior 4.5 şimdiden ilgi odağı oldu. Serisinin son üyesi olan ürün, 4.5 metre çalışma yüksekliği ile iç mekan çalışmalarında oldukça aranan bir makine olmuştur. EL serisi EL16 ve EL19’un Ar-Ge çalışmalarında ise sona yaklaşıldı. Bu ürünlerin de, 2020 yılının son çeyreğinde seri üretime alınması planlanıyor” şeklinde konuştu.

“Üretim adetlerimizde ciddi bir artış yaşanmasını bekliyoruz”
2020 yılı hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan İşmak, şu bilgileri verdi: “2019’un son çeyreğinden itibaren ekonomide görülen iyileşmeler sonucunda sektörde yaşanmaya başlayan hareketlenmelerin ivme kazanarak artması bekleniyor. Yakın bir zamanda gerçekleştirdiğimiz kapasite artışının sonucu olarak, 2020’de üretim adetlerimizde ciddi artışlar yaşanacağını umut ediyoruz. Her zaman olduğu gibi yeni pazarlara odaklanmaya da devam edeceğiz. Kendimize prensip edindiğimiz bölgesel odaklanmanın dışında, ihracat ağımızı genişleterek olabildiğince fazla pazara ulaşmayı hedefliyoruz.”

“Temel önceliğimiz müşteri memnuniyeti”
Müşteri taleplerine en kısa sürede çözüm sunmak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak temel önceliği ile hizmet verdiklerinin altını çizen İrfan İşmak, “Marka bilinirliğimizin ve piyasadaki makine sayımızın artmasıyla birlikte, satış sonrası hizmetler departmanımızdaki talepler de aynı oranda artış gösteriyor. Yedek parça tedariki, hızlı geri bildirim ve teknik servis müdahalesi müşterilerimiz için çok büyük bir önem taşıyor. 2020’nin ikinci yarısından sonra faaliyete geçirmek için çalışmalarını sürdürdüğümüz online sistemimizi geliştirme çalışmalarını sürdürüyoruz. Kullanıcı dostu bir panel üzerinden hizmet verecek sistem; yedek parça talebi, mevcut stokların görüntülenmesi ve servis talepleri gibi birçok fonksiyonu içeriyor” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ