Makine Haber

HT Solar, Çemaş Döküm Sanayi Güneş Enerji Santrali’nin güneş panellerini tedarik etti

Çin devletine ait tek güneş paneli üreticisi olan HT Solar, Türkiye’nin enerjisini katma değere dönüştürdüğü projelerine bir yenisini daha ekledi. HT Solar, son olarak Kırşehir’de 6 MWp kurulu güçteki Çemaş Döküm Sanayi Güneş Enerji Santrali’nin güneş panellerini tedarik etti.

HT Solar, Çemaş Döküm Sanayi Güneş Enerji Santrali’nin güneş panellerini tedarik etti

İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 1200 MW güneş paneli üretim kapasitesine sahip HT Solar, EPC firmalarından Solargüç Enerji Sistemleri’nin anahtar teslim kurulumunu yaptığı; Işıklar Enerji ve Yapı Holding iştiraklerinden Çemaş Döküm Sanayi A.Ş.’nin Kırşehir’deki fabrikasına 15 bin 288 adet 400W Bifacial panel tedarik etti.

Kulaç: “En doğru sonuca en hızlı şekilde ilerliyoruz”


Projeyle ilgili görüşlerini paylaşan HT Solar Satış ve Pazarlama Müdürü Emre Kulaç, “Yer aldığımız projelerle birlikte; enerjimizi, teknolojimizi ve ürünlerimizi Türkiye’nin dört bir tarafına ulaştırıyoruz. Sektörün lider EPC firmalarıyla kurulan iş birlikleri ile en doğru sonuca en hızlı şekilde ilerliyoruz. Türkiye’deki referans projelerimize bir yenisini daha ekleyerek, Kırşehir’de yer alan Çemaş Döküm Sanayi Güneş Enerji Santrali’ne 15 bin 288 adet 400W Bifacial panel tedariki sağladık. Yeni ürün ve teknolojilerle, yüksek potansiyele sahip güneş enerjisini üretime ve sanayiye kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Çemaş Döküm Sanayi Güneş Enerji Santrali’nde, HT markalı 400W Bifacial güneş panelleri kullanıldığını aktaran Kulaç, şöyle konuştu: “Çift taraflı üretim yapabilen bifacial güneş panellerimiz sayesinde; ön yüzeydeki üretime ek olarak, zeminden yansıyan ışınımlar ile arka yüzeyden de üretim yaparak güneş enerjisi santralinin verimliliğine katkıda bulunuyoruz. Yüksek çıkış gücü sağlayan güneş panellerimizle en etkili enerji üretimini sağlıyor ve maksimum performansı gözetiyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ