Makine Haber

Arçelik, ‘Sıfır Atık Özel Sektör Ödülü’ne lâyık görüldü

Sürdürülebilirliği bir iş modeli olarak benimseyen Arçelik; sıfır atık çalışmaları, atık elektrikli ve elektronik eşya (AEEE) yönetimindeki başarısı ve AEEE geri dönüşüm tesisleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Sıfır Atık Özel Sektör Ödülü’ne lâyık görüldü.

  • 05 Kasım 2019
Arçelik, ‘Sıfır Atık Özel Sektör Ödülü’ne lâyık görüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Emine Erdoğan himâyesinde yürüttüğü ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında, başarılı çalışmalar sürdüren kurumlara ‘İstanbul 2’inci Sıfır Atık Zirvesi’nde ödülleri takdim edildi.
Sürdürülebilirliği bir iş modeli olarak benimseyen Arçelik de; sıfır atık çalışmaları, atık elektrikli ve elektronik eşya (AEEE) yönetimindeki başarısı ve AEEE geri dönüşüm tesisleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Sıfır Atık Özel Sektör Ödülü’ne lâyık görüldü.

Dinçer: “Projenin parçası olduğumuz için gururluyuz”
Ödülü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın elinden alan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, ‘Sıfır Atık Projesi’ ile Türkiye çapında çok büyük bir seferberlik hareketi başlatıldığını ifade etti. Dinçer, şunları aktardı: “Dünyanın geleceği, ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve çevrenin korunması için çok değerli katkıları olacağına inandığımız bu projenin parçası olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Üretim süreçlerinde atıkları kaynağından azaltırken, ürün tasarımlarında da geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanıyoruz. Kendi AEEE geri dönüşüm tesislerine sahip ilk ve tek sanayi şirketi olan Arçelik, Eskişehir ve Bolu’daki tesislerinde piyasadan toplanan enerji ve su verimsiz ürünlerin geri dönüştürülmesiyle son 5 yılda 34 milyon hanenin günlük elektrik tüketimi kadar tasarruf sağlarken, yaklaşık 134.000 ton karbondioksit salımını da engelledi.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ