Makine Haber

Hitachi, sosyal inovasyona 3 yılda 22,7 milyar dolar yatırım yapacak

Hitachi, değişen dünyanın öngörülen kaynak, iklim ve nüfus değişimi gibi sıkıntılarına çözüm getirebilmek için sosyal inovasyonda liderliği hedefliyor. Şirket, 2019’da açıkladığı Orta Vadeli Yönetim Planı’nın odak noktasına yerleştirdiği sosyal inovasyon işine, 3 yıl içinde toplam 22,7 milyar dolar yatırım yapacak.

  • 27 Mart 2020
Hitachi, sosyal inovasyona 3 yılda 22,7 milyar dolar yatırım yapacak

Topluma katkı sunma misyonunu; üstün, orijinal teknoloji ve ürünler geliştirerek sürdüren Hitachi, 2020’de kutladığı 110. yılında değişen dünyanın öngörülen kaynak, iklim ve nüfus değişimi gibi sıkıntılarına çözüm getirebilmek için sosyal inovasyonda liderliği hedefliyor. Şirket, 2019’da açıkladığı Orta Vadeli Yönetim Planı’nın odak noktasına yerleştirdiği sosyal inovasyon işine, 3 yıl içinde toplam 22,7 milyar dolar yatırım yapacak.
Hitachi’nin büyüme odaklı sektörleri; mobilite, akıllı yaşam, endüstri, enerji ve BT olarak belirlediğini aktaran yetkililer, “Şirket, bunların her birindeki müşterilerinin sosyal, çevresel ve ekonomik değerlerini artırmalarına yardımcı olacak. Bunun için planladığı yatırım miktarını önceki Orta Vadeli Yönetim Planı’na göre 5 kat artıran kuruluş, 2,5 trilyon Japon Yeni (yaklaşık 22,7 milyar dolar) yatırım yapacak. Hitachi, bu yatırımın uygulanması için finansal disiplin ve kaldıraç unsurlarını korurken, yatırım sermayesinin geri dönüşünü (ROIC) bir yönetim göstergesi olarak kullanacak. Şirket, Lumada odaklı dijital çözüm tekliflerini küresel ölçeğe taşırken, inovasyou hızlandırmak için müşterilerle olan iş birliklerinin kapsamını da genişletecek” dediler.

“Hitachi, 2021 hedeflerini açıkladı”
Şirketin, Orta Vadeli Yönetim Planı’na göre 2021 için kendine koyduğu hedeflerini açıkladığını da aktaran yetkililer, “Buna göre beklentiler; en az yüzde 3 yıllık gelir artışı, en az yüzde 10 yatırım sermayesi geri dönüşü, en az yüzde 10 vergi öncesi operasyonel gelir oranı, en az yüzde 50 deniz aşırı gelir oranı ve en az 2,5 trilyon Japon Yeni (~22,7 milyar dolar, 3 yıl için kümülatif) operasyonel nakit akışı şeklindedir. Hitachi, Orta Vadeli Yönetim Planı ve sonraki dönemdeki büyüme için Lumada kullanarak, ortak girişimler kurarak toplumsal problemleri çözeceği sosyal inovasyon işine hız kazandıracak. Lumada; müşterilerin verilerinden değer yaratmak ve dijital yenilikçiliği ileriye taşımak için Hitachi’nin gelişmiş dijital teknolojilerinden faydalanan çözüm, hizmet ve teknolojileri kapsıyor. Bilgi teknolojileri (BT) ve nesnelerin internetindeki gelişmelerin yanında, toplumsal ve iş aktiviteleri artan bir hızla veri üretirken; Hitachi bu verileri geleceğin toplumunun değer kaynağı olarak görüyor ve 2016 yılında oluşturduğu Lumada işi ile büyük ölçekteki verileri dünya için inovasyon yaratmakta kullanıyor” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ