Makine Haber

HRSA işleme için yeni tornalama kaliteleri

Havacılık sanayi motor parçalarında tornalama yaparken yüzey gereksinimleri yüksektir, ancak yeni GC1205 ve GC1210 kaliteleri sayesinde bu gereksinimleri karşılamak artık zorlu bir iş değildir. Ayrıca, bu kaliteler son kademe işleme ve ara kademe işleme sırasında geniş bir uygulama alanında da kullanılabilir.

  • 02 Nisan 2024
HRSA işleme için yeni tornalama kaliteleri

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant iki yeni PVD kalitesi GC1205 ve GC1210’u piyasaya sürüyor. Her iki kalite de yaşlandırılmış nikel bazlı HRSA malzemelerde yüksek hassasiyetle güvenli tornalama olanağı sağlıyor.
Havacılık sanayi motor parçalarında tornalama yaparken yüzey gereksinimleri yüksektir, ancak yeni GC1205 ve GC1210 kaliteleri sayesinde bu gereksinimleri karşılamak artık zorlu bir iş değildir. Ayrıca, bu kaliteler son kademe işleme (LSM) ve ara kademe işleme (ISM) sırasında geniş bir uygulama alanında da kullanılabilir.
HRSA malzemelerde yüksek performans seviyesine katkıda bulunan birkaç başlıca özellik vardır. Sert, ince taneli yeni alt tabaka, en yeni PVD kaplama teknolojisi ve optimize edilmiş kenar hattı bütünlüğü sayesinde, yüksek yanak aşınması ve ikincil çentik aşınması direnci, üstün kenar hattı güvenliği ve soyulmada azalma sağlar.

Saunders: “Öngörülebilir takım ömrü elde edebilirler”
Sandvik Coromant Tornalama Departmanı Global Ürün Uygulama Uzmanı Martin Saunders, konu hakkında şunları söyledi: “Müşterilerimiz GC1205 ile kesici uçları daha yüksek kesme hızında çalıştırabilir ve GC1210 ile daha uzun takım ömrü sağlayabilir. Ayrıca, kritik havacılık sanayi parçaları için gerekli yüzey bütünlüğü taleplerini karşılarken tutarlı ve öngörülebilir takım ömrü elde edebilirler.”
Bu kalitelerin işleyebileceği tipik havacılık sanayi motor parçaları arasında gaz türbini diskleri, casing’ler, bliskler, spool’lar, miller ve kanatlar yer almaktadır. Ancak bu kalitelerin, enerji üretim türbinleri ve kobalt-kromdan yapılmış tıbbi implantlar gibi zorlu uygulamalarda da mükemmel bir seçim olduğu kanıtlanmıştır.
Martin Saunders, “S05 ve S15 uygulama alanlarının son derece zorlu ve rekabetçi olduğunu biliyoruz. Piyasaya sürülen bu iki yeni kalite, kesme değerlerini artırma fırsatı sunarken aynı zamanda ağırlıklı olarak havacılık ve tıp sektörlerinde kullanılan parçaların son kademe işleme ve ara kademe işlemesinde takım ömrünü uzatıyor” dedi.
Çeşitlerdeki üst üste binme özelliği sayesinde kaliteler birbirini tamamlayıcı özelliktedir. GC1205, son kademe işleme ve ara kademe işleme uygulamalarında işlenmiş yüzeyler için ince talaş işleme kalitesidir. Esas olarak işlenmemiş yüzeyler için ara kademe işleme uygulamalarında kullanılan GC1210, daha fazla tokluk gerektiğinde GC1205 kalitesini tamamlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ