Makine Haber

Uzaktan bağlantı ve dijitalizasyon

Otomasyon, dijitalleştirme ve ağ oluşturma, şirketlerin karşı karşıya kaldıkları zorlukların üstesinden gelebilmeleri için temel ön koşulları oluşturuyor. Ecoclean, yenilikçi bulut çözümü Ecoclean Connect ile parça temizleme süreçlerinin dijital dönüşümünü destekliyor.

  • 13 Ocak 2022
Uzaktan bağlantı ve dijitalizasyon

Ecoclean

Artan kalite gereksinimleri, daha sıkı izlenebilirlik talepleri, daha müşteriye özel projeler ve daha kısa teslimat süreleri gibi imalat şirketlerinin karşılaştığı zorluklar giderek daha çeşitli hale geliyor. Otomasyon, dijitalleştirme ve ağ oluşturma, bu zorlukların üstesinden gelmek için temel ön koşulları oluşturuyor. Ecoclean, yenilikçi bulut çözümü Ecoclean Connect ile parça temizleme süreçlerinin dijital dönüşümünü destekliyor.
Bir şirketin rekabet gücü ve gelecekteki yaşayabilirliği büyük ölçüde, değişen müşteri ihtiyaçlarına ve pazarlarına ne kadar etkili ve hızlı yanıt verebildiğine bağlıdır. Bunlar; artan kalite gereksinimlerini, katma değer zinciri boyunca uçtan uca izlenebilirliği, teslimat güvenilirliğini, esnekliği ve maliyet etkinliğini içerir. Üretim için gerekli makinelerin teknik gelişimi tek başına bu karmaşık görevleri yerine getirmek için yeterli değildir. Arayüzleri ve manuel müdahaleleri en aza indiren, yüksek derecede şeffaflık ve tam bağlantı sağlayan uyarlanmış yazılım çözümlerine ihtiyaç vardır.

Ecoclean Connect ile parça temizlemede optimum veri kazanımı
Bu gereksinimler, yenilikçi bulut çözümü Ecoclean Connect’te dikkate alınmıştır. Temizleme sisteminin kontrol birimi tarafından oluşturulan tanımlanmış veriler, güvenli bir bağlantı üzerinden şifrelenmiş biçimde buluta iletilir. En son teknolojiler ve alt yapılar kullanılarak; IoT platformunda depolanır, değerlendirilir, analiz edilir ve akıllıca bağlanırlar. Böylece, dijitalleştirme aracı şu alanlarda katma değer yaratır:
Durum izleme: Çevrimiçi verilere dayalı olarak sistem durumunun görüntülenmesi, ön seçimler ve adım dizisi gösterimi dâhil süreç görselleştirme, işletim verileri geçmişi, kullanım ve etkinlik gibi temel performans göstergelerine (KPI) genel bakış, mesaj arşivi ve istatistikleri.
Dokümantasyon: Gerçekleştirilen tüm temizlik işlemlerine genel bakış, işlem parametreleri dâhil olmak üzere ayrı temizlik süreci raporları, sürüm geçmişi ve raporlama ile temizleme programlarının yönetimi, sistemle ilgili tüm önemli belgeler için kitaplık, önemli olaylar için zaman çizelgesi.
Üretim planlama: Genel ekipman etkinliğinin (OEE) yanı sıra mevcudiyetinin ve kullanımın görüntülenmesi, çalışma süresine ve verimliliğe genel bakış, sistemdeki tüm makinelerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak izlenmesi (filo yönetimi) ve mesaj istatistikleri.
Kestirimci bakım: Sistem durumunun gelecekte herhangi bir zamanda görüntülenmesi; pompalar, ısıtıcılar, kelebek vanalar ve filtreler için hedeflenen bakım tahmini, bakım planlarının ve otomatik bakım talimatlarının oluşturulması için bakım önerileri.
Bağlantı: Ortak arayüz protokolleri aracılığıyla üst düzey kontrol yapılarına bağlantı, Ecoclean Service için optimize edilmiş arayüz, otomatik e-posta bildirim hizmeti.
Veriler, bir masaüstü veya tablet ekranındaki kontrol panelinde açık ve basit bir şekilde görüntülenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ