Makine Haber

Güç aktarım ürünleri nasıl seçilmeli?

Farklı fiyat aralığı ve segmentlerdeki rulman çeşitleriyle doğru ürünün seçilmesi konusunda müşterilerine destek veren, Akademi konseptiyle de rulman kullanım süresinin artmasını sağlayan Endaş, hemen her alanda kullanılan güç aktarım ürünlerinin seçimi konusunda yapılması gerekenleri sıraladı.

  • 23 Mart 2020
Güç aktarım ürünleri nasıl seçilmeli?

Silkar Endaş Endüstriyel Güç Aktarım ve Otomotiv A.Ş,

Makina üretiminden gıda sektörüne, ağır sanayiden enerji sektörüne kadar farklı alanlarda üretim ve bakım süreçlerinde çok farklı çeşitte güç aktarım ürünleri kullanılmaktadır. Hemen her alanda kullanılan güç aktarım ürünlerinin seçimi konusunda yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

1. İhtiyaca özel ürün seçimi:
Her endüstriyel ürünün satın alma sürecinde olduğu gibi, güç aktarım ürünlerinin seçiminde; ürün dayanıklılığı, fiyat ve marka bilinirliği önemli kriterlerdir. Farklı segment ve fiyat seçeneklerinin mevcut olduğu güç aktarım ürün pazarında, özellikle Avrupa ve Uzakdoğu orjinli ürünler arasında fiyat farkları ortaya çıkıyor. Bu noktada tercih yaparken önemli olan; ürünün kullanılacağı alanın ihtiyacı ve fiyat-kalite endeksidir.

2. Doğru rulman kullanımı:
Güç aktarım ürünlerinin ömrünü etkileyen olumsuzlukların yüzde 85’i, yanlış kullanım ve ürünlerin bakımlarının doğru yapılmamasından kaynaklanıyor. Doğru kullanım için yapılması gereken; güç aktarım ürünlerinin kullanımı ve bakımı hakkında, firmaların ilgili tüm teknik personelinin konu ile ilgili olarak uygulamalı eğitimlerle bilgilendirilmesidir.

3. Tedarikçi firma seçimi:
Tedarikçi firmanın finansal ve lojistik yapısının güçlü olması, hizmet verdiği sanayi kuruluşlarının verimliliğini artıracak en önemli etkenlerden birini oluşturmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ