Doğru rulman seçiminin püf noktaları

Rulman seçimi yapılırken ürünün dayanıklı olması, fiyat aralığı ve marka bilinirliliği gibi konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Ürün fiyatı karar alırken etkili bir konu. Ancak tercih yaparken üretim hattının ihtiyacı doğru tespit edilmeli; fiyat ve kalite endeksi sağlanmalı.

  • 22 Eylül 2023
Doğru rulman seçiminin püf noktaları

Silkar Endaş

Her üretim hattının ihtiyacı ve mevcut şartları birbirinden farklı. Rulmanın hangi şartlarda çalışacağı, sıcaklık, dayanıklılık, nem vb. tüm etkenler göz önüne alınarak seçim yapılması üretim hattının verimliliğini artıracaktır.
Seçim yapılırken ürünün dayanıklı olması, fiyat aralığı ve marka bilinirliliği gibi hususlar da önem arz ediyor. Ürün fiyatı karar alırken etkili bir konu. Ancak tercih yaparken üretim hattının ihtiyacı doğru tespit edilmeli; fiyat ve kalite endeksi sağlanmalı.

Güç aktarım ürünlerinin ömrünü doğrudan etkiliyor
Yanlış kullanım ve yanlış bakım uygulamaları, güç aktarım ürünlerinin ömrünü doğrudan etkiliyor. Arızaların yüzde 85’i yanlış kullanım ve yanlış bakım uygulamalarından kaynaklanıyor. Ürünleri doğru kullanarak ve periyodik bakımlarını aksatmayarak ürünlerin hem ömrünü hem de verimliliğini artırmak mümkün. Bunun için firmaların ilgili tüm teknik personelinin konu ile ilgili uygulamalı eğitimlerle bilgi sahibi olması bu noktada oldukça önem kazanıyor.

Ürünün orijinal olup olmadığına özellikle dikkat edilmeli
Sahte ve ikinci kalite ürünler üretim hatlarında arızalara ve büyük kayıplara neden oluyor. Güç aktarım ürünlerini satın alırken ürünün orijinal olup olmadığına özellikle dikkat etmek gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ