Makine Haber

Arçelik, 100 milyonuncu buzdolabını törenle üretti

100 milyonuncu buzdolabı; Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Yalım Uzun, Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, Arçelik üst yönetimi ve fabrika çalışanlarının katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

  • 07 Şubat 2020
Arçelik, 100 milyonuncu buzdolabını törenle üretti

Arçelik, 8 ülkede toplam 10 fabrikada gerçekleştirdiği buzdolabı üretiminde önemli bir eşiğe ulaştı. 100 milyonuncu buzdolabının üretimi; Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Yalım Uzun, Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, Arçelik üst yönetimi ve fabrika çalışanlarının katıldığı bir törenle Eskişehir İşletmesi’nde gerçekleştirildi.
1960’da Türkiye’nin ilk yerli buzdolabını tüketicilerle buluşturan Arçelik, 1975 yılında Eskişehir Buzdolabı İşletmesi’nde üretime başladı. 1986’da 2 milyon rakamına ulaşan şirket, 1989’da ilk panelli modeli ve 1995’te ise Türkiye’nin ilk No Frost buzdolabını üretti. 1998’de de 10 milyonuncu buzdolabını banttan indiren firma, 2009 yılında Türkiye’nin ilk 4 kapılı buzdolabını üretti ve 2012’de 50 milyon rakamına ulaştı.
Bugüne kadar 3 binden fazla uluslararası patent başvurusuyla Türkiye’nin Ar-Ge lideri konumunda yer alan Arçelik, güneş enerjisiyle çalışan buzdolabı da dâhil olmak üzere pek çok yeniliği tüketicilerle buluşturdu.

100 milyonuncu buzdolabı için özel hediyeler verilecek
Şirket, 100 milyonuncu buzdolabını satın alacak tüketiciye çok özel hediyeler verecek. Arçelik Türkiye Genel Müdürlüğü’nde özel olarak ağırlanacak olan tüketiciye 283720 EI model buzdolabının perakende fiyatı civarında 6 bin 600 TL’lik hediye çekinin yanı sıra; Bakü’de gerçekleştirilecek milli maç için konaklama, ulaşım ve vize masrafları dâhil olmak üzere iki kişilik davetiye hediye edilecek. Ayrıca, talihli tüketici Eskişehir Buzdolabı İşletmesi’ni de ziyaret edebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ