Makine Haber

GNC Makina, sektör sorunlarına çözüm arayışları için bir çalıştay düzenledi

GNC Makina, üretim sektörüne kalifiye CNC operatörü kazandırmak ve yeni iş birliği modellerine yönelik çözüm arayışları için online bir çalıştay düzenledi. Toplantı, CNC operatör yetkinliklerinin artırılması ve kalifiye eleman yetersizliğine çözüm arayışları konu başlıklarında gerçekleştirildi.

GNC Makina, sektör sorunlarına çözüm arayışları için bir çalıştay düzenledi

GNC Makina, üretim sektörüne kalifiye CNC operatörü kazandırmak ve yeni iş birliği modellerine yönelik çözüm arayışları için bir çalıştay düzenledi. Konu başlıklarının CNC operatör yetkinliklerinin artırılması ve kalifiye eleman yetersizliğine çözüm arayışları olduğu online toplantının moderatörlüğünü, İzmir Çiğli 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine ve Tasarım Teknolojisi Alan Şefi Gürol Değirmencioğlu üstlendi.

Seçkin: “Çalıştay online olarak organize edildi”


Türkiye’nin 5 coğrafi bölgesi ve 7 farklı ilinden, kendi alanlarında uzman 8 mesleki eğitim kurumundan öğretmen ve eğitim planlamacılarının katıldığı çalıştay online olarak organize edildi. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin, firma ve hizmetleri hakkında bilgi verdi. Seçkin, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Doğru işgücü profilinin sektöre yönelimini sağlamak, sektördeki operatör potansiyelinin yetkinliğini artırmak ve operatörlerin ara değil aranan eleman olduklarına özellikle dikkat çekmek istediğimiz için, yeni ve yenilikçi, özgün iş fikirlerinin temel aksiyonlarını belirlemek üzere böyle bir arama toplantısına ihtiyaç duyduk. Amacımız; teknolojik yatırım ve kapasite kullanım düzeyi verimliliğini artırmak, müşterilerimizin nitelikli CNC operatörü talebinde çözüm ortağı olmak, CNC operatörünün niteliğini ve istihdamını artırmak.”
Çalıştay sonunda toplantıyı değerlendiren Seçkin, “GNC Makina olarak üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yapmak istiyoruz. Bu toplantının bizler için çok faydalı olduğunu söylemek istiyorum. Tüm sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı bu oturumdan sonra; nitelikli eleman yetişmesi, teknolojik yatırım ve kapasite kullanım düzeyi verimliliğini arttırmak ve müşterilerimize çözüm ortağı olmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ