Makine Haber

ABB’den robot ve robot filosunun mevcut durumunun değerlendirilebilmesi için yeni servis hizmeti

ABB tarafından sunulan en yeni servis paketi olan Kondisyon Bazlı Bakım hizmeti; ABB’nin kapsamlı servis hizmetleri, kurulum ve devreye alma, onarım ve değiştirmeler, yedek parçalar ve sarf malzemelerinden robot bakım paketlerine kadar bir dizi alanı kapsıyor.

ABB’den robot ve robot filosunun mevcut durumunun değerlendirilebilmesi için yeni servis hizmeti

ABB’nin yeni Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) servis hizmeti, robot kullanıcılarının verimliliklerini optimize edebilmeleri ve arıza süresini en aza indirebilmeleri için gerçek zamanlı operasyonel verilere dayalı olarak, tek veya robot filoları için önleyici bir bakım programı oluşturmasına olanak tanıyor.
Kondisyon Bazlı Bakım’ın (CBM); robotun yaptığı işi, hızı, hızlanmasını ve dişli kutusunun aşınması da dâhil olmak üzere performansını etkileyebilecek olası sorunları belirlemeye yardımcı olmak için robot operasyonları ile ilgili gerçek zamanlı verileri kullandığını aktaran yetkililer, “Bu değişkenler, olası bir arıza veya arızanın olasılığını ve zaman çerçevesini hesaplayabilmek için, ABB’nin dünya çapındaki robot veri tabanındaki diğer robotlarla karşılaştırılır. Büyük robot filolarına sahip müşterileri hedefleyen ABB’nin Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) aracı, etkilenen parçaların onarımını veya değiştirilmesini içeren düzeltici bir eylemin gerekip gerekmediğini önerebilir. Hangi parçaların ne zaman arızalanacağını belirleyerek, yedek parçalar satın alınabilir ve stokta tutmak zorunda kalmadan hazırlanabilir. Bu da, kullanıcıların bütçelerini planlamalarına yardımcı olur ve gerektiğinde işi yürütmek için tüm olası kaynakların mevcut olabilmesini sağlar” dediler.

“İhtiyaç duyulan tüm bilgileri sağlıyor”
Kullanıcılar için dişli kutuları gibi önemli parçaların aşınıp aşınmadığını veya değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemenin daha önceden zor olduğunu ifade eden yetkililer, şöyle konuştular: “Bu; sorunların bir arızaya kadar teşhis edilemediği veya ihtiyaç duyulduğunda mevcut olmadığı veya parçaların gereksiz yere satın alındığı ve robot arızalandığında üretimin durması anlamına geliyordu. Yeni Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) aracı, müşterilerin robotlarını iyi çalışır durumda tutmalarına ve performansını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olabilmek ve performansa dayalı bir önleyici bakım çizelgesi oluşturmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlıyor. İzleme ayrıca erken arıza olasılığını en aza indirir ve arızalar arasındaki ortalama süre (MTBF) oranını uzatır ve robotun çalışma ömrünü artırır. Müşterilerin hangi önleyici tedbirleri alacaklarına karar vermelerine yardımcı olmak için; robot için seri numarası, özet tablosu, veri analizi, bireysel bakım önerileri, sonuçlar ve sistemin derecelendirmesini içeren bir rapor sunulur. Müşteri bu verileri kullanarak, gerekirse ABB’nin yardımıyla uygun bir bakım programı tasarlayabilir.”

Matinlauri: “Kurulu robotlardan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlıyor”
Kondisyon Bazlı Bakım Servisi hizmetlerinin, bakım ve onarım programları etrafında daha fazla öngörülebilirlik sağlayarak, müşterilerinin kurulu robotlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağladığını söyleyen ABB Robotik Ürün Yönetimi Başkanı Antti Matinlauri ise, “Müşterilerimiz, artık bir arızayı gidermek için yedek parça temininde meydana gelen hatalardan veya gecikmelerden kaynaklanan beklenmedik arıza sürelerini ortadan kaldırarak üretim verimliliklerini optimize edebilirler. Kullanıcılar ayrıca, örneğin bir robot üretim hattındaki diğer robotlara kıyasla aşırı kullanılıyorlarsa veya ağır yükler robotun kendi önerilen tasarım parametrelerinin dışında çalışmasına neden oluyorsa, hangi robotların komponent arızası riskinin artmış olabileceğini tam olarak anlayabilecekler” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ