Makine Haber

Gider: “Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi UN Global Compact’ın imzacısı olduk”

Toplumsal eşitlik ve sürdürülebilirlik konusunda her zaman aktif bir rol üstlendiklerini söyleyen Bantboru CEO’su Sinan Gider, 2020 yılı sonu itibarı ile küresel toplumla iş birliklerini bir üst seviyeye taşıdıklarını ve dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi UN Global Compact’ın imzacısı olduklarını ifade etti.

Gider: “Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi UN Global Compact’ın imzacısı olduk”

Küresel otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan çelik boru sistemleri alanında dünyanın en önemli 5 ekipman üreticisi arasında yer alan Bantboru, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi/United Nations Global Compact imzacısı oldu.
İş yapış şekilleri ve küresel ayak izleri ile gerçek bir dünya şirketi kimliğini taşıdıklarını ifade eden Bantboru CEO’su Sinan Gider, şöyle konuştu: “Dünya genelinde rekabetçiliğin ve kalitenin en çok ön planda olduğu, iki önemli sektörde OEM firmalarına yönelik ürünlerimizle küresel üretim programlarının iş ortağıyız. Arjantin’den Çin’e uzanan bir coğrafyada 23 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Kendi Ar-Ge ve teknoloji gücümüzle geliştirdiğimiz ürünlerle küresel rekabetin Türk oyuncusuyuz. İşimizi olduğu gibi, topluma ve dünyaya karşı sorumluluklarımızı da, liderlik hedefiyle sürekli gelişen bir dünya şirketi bakış açımızla değerlendiriyor ve yönetiyoruz.”

“Küresel toplumla iş birliğimizi bir üst seviyeye taşıdık”
Toplumsal eşitlik ve sürdürülebilirlik konusunda her zaman aktif rol üstlendiklerini vurgulayan Gider, “Toplumsal fırsat ve cinsiyet eşitliğine verdiğimiz önem doğrultusunda, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi ve UN Women tarafından kadınların güçlendirilmesi alanında en önemli küresel platform olarak kurulmuş Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacıları arasında yer alıyoruz. 2020 yılı sonu itibarı ile küresel toplumla iş birliğimizi bir üst seviyeye taşıdık ve dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi UN Global Compact imzacısı olduk. Bu imza ile; insan hakları, çalışma standartları, çevre sürdürülebilirliği ve yolsuzlukla mücadele alanlarında iş dünyasının temel sorumluluklarını gözeterek stratejilerini, politikalarını ve prosedürlerini bu ilkelere uyumlu hale getirmek için taahhütte bulunan, sorumlu dünya vatandaşı şirketler arasına katılmış bulunuyoruz” dedi.

“İşimizi daha değerli, daha anlamlı ve daha sürdürülebilir kılma azmindeyiz”
UN Global Compact imzacısı şirketlerin, insanlara ve gezegene karşı temel sorumluluklarını sürdürmek için angajmanda bulunduklarını söyleyen Sinan Gider, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Gezegenimiz ve üzerinde yaşayan tüm canlılar için işimizi daha değerli, daha anlamlı ve daha sürdürülebilir kılma azmindeyiz. Özellikle çevre sürdürülebilirliğine katkılarımızı daha da üst düzeye taşıyacak çalışmaları öncelikli planlarımıza dâhil etmiş bulunuyoruz. Çevre hassasiyetimizi, kurumsal süreçlerimize dâhil ederek, katma değer üretme gücümüzü burada da göstereceğiz. İmzamızın ve sorumluluğumuzun bir gereği olarak, İlerleme Bildirimi (COP) raporlarımızla paydaşlarımız ve küresel toplumla yıllık bazda ilerlememiz hakkında iletişim kuracağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ