Makine Haber

3M Türkiye’de bayrağı Halil Kardıçalı devraldı

4 yıl üst üste dünyanın en prestijli kurum içi hukukçu araştırmalarından Legal 500’ün hazırladığı GC Powerlist’te iş dünyasındaki en etkili kurum içi avukatlarından biri olarak gösterilen Halil Kardıçalı, 3M Türkiye’de Genel Müdür olarak atandı.

  • 02 Eylül 2020
3M Türkiye’de bayrağı Halil Kardıçalı devraldı

3M Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna Halil Kardıçalı atandı. 2015 yılının Nisan ayından beri 3M Türkiye’nin Hukuk Direktörlüğü görevini üstlenen Kardıçalı, artık 3M Türkiye’nin ülke liderliği görevini de yürütecek.
4 yıl üst üste dünyanın en prestijli kurum içi hukukçu araştırmalarından Legal 500’ün hazırladığı GC Powerlist’te iş dünyasındaki en etkili kurum içi avukatlarından biri olarak gösterilen Kardıçalı, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Kardıçalı, eğitimine 2008 yılında Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans yaparak devam etti.
İstanbul ve New York Eyaleti barolarına kayıtlı olan Kardıçalı, şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar konularında Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında çalıştı ve 3M’e katılmadan önce uluslararası bir BT firmasında Hukuk Direktörü olarak görev aldı. 3M Türkiye’nin Hukuk Departmanı’ndaki görevlerine ilave olarak EMEA Bölgesi’nde de hukuki sorumluluklar alan Halil Kardıçalı, dönemsel olarak İnsan Kaynakları Departmanı’nın ve Kamu ile İlişkiler Bölümü’nün yönetimini de üstlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ