Makine Haber

Form Endüstri Tesisleri, Standard Profil’in tesislerine doğal serinlik sunuyor

Endüstriyel firmaların evaporatif soğutma ihtiyaçları için çözümler sunan Form Endüstri Tesisleri, otomotiv sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Standard Profil’in Manisa’daki tesislerine yerli üretim FesKlima ile doğal serinlik sunuyor.

  • 09 Eylül 2020
Form Endüstri Tesisleri, Standard Profil’in tesislerine doğal serinlik sunuyor

55 yıllık tecrübesi ve Ar-Ge’ye verdiği önemle endüstriyel firmaların evaporatif soğutma ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Form Endüstri Tesisleri, otomotiv sektörünün öncü firmalarından Standard Profil’in Manisa’daki tesislerine yerli üretim FesKlima ile doğal serinlik sunuyor.
Standard Profil’in otomotiv yan sanayii sızdırmazlık profili üretiminde Türkiye’nin öncü firmalarından olduğunu aktaran yetkililer, “Şirketin Manisa’daki üretim tesisine, 40.000 m3/h kapasitede, 4kW ve Invertör kontrollü 43 adet FesKlima Evaporatfi Soğutma Ünitesi entegre edildi. Üretim tesisine kurulumu yapılan ürünler, kullanılmış havayı tekrar ortama vermeyip mekanın temiz hava kalitesini yükseltirken, virüs ve mikropların yayılmasına da engel oluyor. Ayrıca, mekanları filtre edilmiş yüzde 100 taze hava ile buluşturarak çalışan verimliliğini de artırıyor. Tek bir kumanda ile tablet veya telefon üzerinden 16 adet cihaza kadar kablosuz erişim sağlanabilen sistem sayesinde, her cihaz tek tek veya grup bazında kontrol edilebiliyor. Ayrıca üniteler, Google Play FesKlima uygulaması sayesinde Bluetooth Android ile kontrol edilebiliyor” dediler.
FesKlima ünitelerinin kompresör ve soğutma gazı olmadan serinlik sağladığını aktaran yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Bu sayede ürünler; endüstriyel tesisler, tekstil atölyeleri, plastik enjeksiyon fabrikaları, dökümhaneler, sanayi mutfakları, yemekhaneler, tersaneler, çadırlar, düğün salonları ve depolar gibi yoğun çalışılan büyük hacimli mekanlardaki iş verimliliğinde de artış sağlıyor. Düşük yatırım maliyeti ve minimum enerjiyle maksimum serinleme sağlayan FesKlima, hava ve suyu kullanarak mekanları doğal serinlikle buluşturuyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ