Makine Haber

Elektra Elektronik, 6 kıtada yaklaşık 60 ülkeye ihracat yapıyor

Üretim kapasitesi, çalışan sayısı ve ihracat oranı açısından Türkiye’de alçak gerilim trafo ve reaktör sektörünün öncü firmalarından biri olan Elektra Elektronik, standartlara uygun tasarlanan transformatörleri ile 40 yıldır birçok farklı ihtiyaca yönelik özel çözümler sunuyor.

  • 03 Mart 2020
Elektra Elektronik, 6 kıtada yaklaşık 60 ülkeye ihracat yapıyor

Transformatör (trafo) üretmek amacıyla 40 yıl önce kurulan Elektra Elektronik, trafo sektöründeki öncü ürünlerine ek olarak; reaktör, sargılı elemanlar, enerji kalitesi ve güç elektroniği çözümleriyle Türkiye’de ve dünya genelinde sanayinin birçok alanında hizmet veriyor. 2010 yılından itibaren Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla öne çıkmaya başlayan şirket, 6 kıtada 60’a yakın ülkeye yerli ve milli trafo ile elektronik ürün ihracatı gerçekleştiriyor.

“Avrupa standartlarına uygun olarak üretiliyor”
Genellikle enerji iletiminde ve dağıtımında kullanılan transformatörlerin Elektra Elektronik bünyesinde; kontrol, izolasyon, medikal, oto ve motor yol verme oto transformatörleri olmak üzere 5 farklı şekliyle yer aldığını aktaran yetkililer, “Yüksek manyetik geçirgenlikli demir nüve, isteğe göre bakır veya alüminyum sarım, düşük kayıp, yüksek verim, sessiz çalışma ve neme karşı koruma için vakumda vernikleme gibi özellikleriyle öne çıkan transformatörlerimiz, CE işaretli ve Avrupa standartlarına uygun olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi altında üretiliyor” dediler.

“Hata yapma oranının düşüklüğüyle dikkat çekiyor”
Standartlara uygun şekilde tasarlanan transformatörlerin, benzerlerine göre hata yapma oranının düşüklüğüyle dikkat çektiğini vurgulayan yetkililer, şöyle konuştular: “Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ölçüm mühendislerinin devreye girmesiyle özel çözümler geliştirebilen Elektra Elektronik, ayrıca tasarım ekibine sahip olmasıyla ve programlarıyla da sektörde fark yaratıyor. Vakumda vernik uygulaması sayesinde minimum sesle çalışan transformatörlerimiz, sanayide yer alan tüm sektörlerin enerji kalitesi, besleme ve kompanzasyon ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Kontrol transformatörlerimiz, panodaki tüm röleler çektiğinde bile gerilimin düşmemesine imkân tanırken; izolasyon transformatörlerimiz fabrikalardaki kritik ekipmanların ve bu ekipmanlarda çalışanların güvenliğini sağlıyor. Medikal transformatörlerimiz, medikal uygulamalarda kullanılacak transformatörlerin sahip olması gereken özellikleri tanımlayan IEC 61558-2-15 standardına göre tasarlanıp üretilirken; motor yol verme oto transformatörlerimiz de, motorların kalkış anında çektikleri demeraj akımını kısıtlamak amacıyla kullanılıyor. Genellikle motor kalkışları, voltaj regülasyonu ve enerji verimliliği sağlayan devrelerde uygulanan oto transformatörler ise, galvanik izolasyon sağlamadan voltaj seviyesinin değiştirilmesinde kullanılıyor.”

“Sektörde karşılaşılan her soruna cevap verebiliyoruz”
Elektra Elektronik’in 40 yıllık tecrübesi ışığında sektörde karşılaşılan her soruna cevap verebildiğinin altını çizen yetkililer, “Transformatör sebepli herhangi bir sıra dışı sorun karşısında bile güçlü teknik alt yapımız sayesinde sorunları çözebiliyoruz. Trafo ve reaktörler için standartları eksiksiz bir şekilde uygulayan Elektra Elektronik, tasarım sürecinde transformatörün 3 boyutlu modelini kullanıcı ile öncesinde paylaşabiliyor” diyerek sözlerini noktaladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ