Makine Haber

Fanuc, Endüstri 4.0 teknolojilerine bir yenisini daha ekledi

Covid-19 pandemisi döneminde güvenlik ve verimlilik zorluklarının giderilmesi yönünde Endüstri 4.0 uygulamalarını güncelleyen Fanuc, müşterilerinin uzaktan acil servis desteği alabilecekleri Fanuc Assisted Reality teknolojisini hayata geçirdi.

  • 16 Aralık 2020
Fanuc, Endüstri 4.0 teknolojilerine bir yenisini daha ekledi

CNC kontrol sistemleri, endüstriyel robotlar, Robodrill (işleme merkezi), Robocut (tel erozyon), Roboshot (plastik enjeksiyon) ve Robonano (hassas torna) gibi fabrika otomasyon sistemlerinin üretiminde dünyanın önde gelen firmalarından Fanuc, Endüstri 4.0 teknolojilerine bir yenisini daha ekledi. Şirket; dünya çapında tüm endüstrileri tehdit eden Koronavirüs salgınının üretim süreçlerindeki negatif etkisini minimize etmeyi hedefleyen uzaktan servis hizmeti Fanuc Assisted Reality (FAR) teknolojisini müşterilerine sundu. FAR hizmeti; Fanuc ürünlerinin bakımıyla birlikte ürünlerin garanti sürelerinin artırılması, 7/24 telefon desteği ve yerinde servis gibi hizmetleri de içeriyor.

Kısa: “Üretimin kesintisizliğini destekliyor”


Fanuc ofislerinden uzakta bulunan veya sıkı bir üretim temposu bulunan firmaların talepleri doğrultusunda FAR teknolojisinin hazırlıklarının pandemi öncesine dayandığını aktaran Fanuc Türkiye Robot Teknik Müdürü Murat Kısa, “Söz konusu teknolojiyi, pandemi ile birlikte sosyal mesafe kurallarının oluşması, ulaşımın daha kısıtlı ve zor hale gelmesi ile Nisan 2020 itibariyle hizmeti sunmaya başladık. Fanuc Assisted Reality; müşterilerimizin özel bir ekipmana ihtiyaç duymadan uzaktan yardım hattımız üzerinden akıllı telefon veya tabletle video görüşmesi yapabileceği, resim paylaşabileceği, video üzerinden anlık çizimler iletebileceği, yani acil servis desteği alabileceği dijital bir sistem. Yardım hattımız ile müşterimizin problemini daha kısa sürede analiz edebiliyor ve yerinde servis hizmeti sağlanması gerekiyorsa parça listesini hızlıca oluşturabiliyoruz. Teknolojimizle, 4 milyon Euro değerindeki stoklarımızda bulunan parçalarla müşterimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede gideriyoruz. FAR, pandeminin ulaşımı kısıtlamasının dezavantajının önüne geçerek; uzaktan destekle arıza süresini azaltıyor ve verimliliği artırırken üretimin kesintisizliğini destekliyor” dedi.

“İkinci kez servis ihtimalini ortadan kaldırıyor”
FAR teknolojisinin aynı zamanda teşhisin doğru yapılmasını sağlayarak, ikinci kez servis ihtimalini ortadan kaldırdığını dile getiren Kısa, şunları aktardı: “Sunmuş olduğumuz bu dijital servis hizmeti Endüstri 4.0 ile uyumlu olup; ‘Service First’ yani ‘Servis Her Şeyden Önce Gelir’ yaklaşımımızı da en iyi biçimde yansıtıyor. FAR, üretim kritikliği yüksek olan ve duruşa tahammülü olmayan; otomotiv, otomotiv yan sanayii ve gıda başta olmak üzere tüm sektörlere uyarlanabilir bir hizmet. Bu hizmeti alan müşterilerimiz, üretim maliyetlerinin çok yüksek olduğunu göz önünde bulundurarak, duruş maliyetlerini minimize etmek üzere bize başvuruyorlar.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ