Makine Haber

FactoryTalk InnovationSuite’te yeni iyileştirmeler yapıldı

Rockwell Automation ve PTC, lansmanı 2018 yılında gerçekleştirilen FactoryTalk InnovationSuite için yeni iyileştirmeleri duyurdu. Söz konusu iyileştirmeler ile; çok hızlı büyüyen ve çok hızlı değişen endüstriyel dönüşüm pazarının ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

  • 01 Temmuz 2020
FactoryTalk InnovationSuite’te yeni iyileştirmeler yapıldı

Rockwell Automation

Rockwell Automation ve PTC, sektörün öncü uygulamalarından PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite için yeni iyileştirmelerini duyurdu. İyileştirmelerin amacı; çok hızlı büyüyen ve çok hızlı değişen endüstriyel dönüşüm pazarının ihtiyaçlarını karşılamak.
Lansmanı 2018’de yapılan PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite ürünü, hâlihazırda müşteriler genelinde hızla yaygın kullanıma geçmiş; operasyonel verimi artırmak, kaliteyi yükseltmek ve plansız arıza sürelerini azaltmak alanlarında kayda değer iyileştirmeler sağlamıştı.
OT/IT entegrasyonunu artıran son iyileştirmeler; müşterilerin üretim katı aygıtları, kontrol platformları, zaman serili veri temelli Historian’lar ve Üretim Yönetim Sistemleri (MES) gibi kritik kaynaklardan gelen gerçek zamanlı operasyonel verileri uygun bir bağlama yerleştirebilmelerini sağlıyor. Bağlam içinde kullanılabilir hale getirilmiş verileri ve temeldeki veri modellerini otomatik şekilde PTC ThingWorx platformu gibi Endüstriyel IoT/Analitik platformlarına entegre eden müşteriler; OT/IT bütünleşikliğini yalınlaştırabiliyor, otomatize edebiliyor ve hızlandırabiliyor. Bu yaklaşım ayrıca; OT veri modellerini koruyor, zenginleştiriyor ve IT sistemlerine yayıyor. Bu veri modelleri ve temelinde yatan bilgiler daha zengin analitik içgörüler oluşturmak ve kurum genelinde kestirimci sonuçlar geliştirmek için kullanılabiliyor.

Rao: “Dijital dönüşüm uygulamalarının kullanılmasını hızlandırıyor”
Rockwell Automation Ürün Yönetiminden Sorumlu Direktör Arvind Rao, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu entegrasyon yetkinlikleri; veri temizleme, toplama ve bağlamlama işlerini yüzde 80’e varan oranda azaltıyor. Bu da, dijital dönüşüm uygulamalarının kullanılmasını hızlandırıyor. Bu yeni yetkinlikler, müşterilerin daha hızlı değer yaratmasını ve ROI değerini artırmasını sağlayacak. PTC ile ortak inovasyon yolculuğumuzda bir kilometre taşını daha koymuş olmaktan; Endüstriyel IoT, analitik, MES ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini kapsayan modüler ve entegre yetkinlikler konusunda lider olarak tanınmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Heppelmann: “Stratejik ilişkimizi sürdürmekten büyük heyecan duyuyoruz”
PTC Connected Operations (Bağlı Operasyonlar) Birimi Başkan Yardımcı ve Genel Müdürü Howard Heppelmann ise, konuyla ilgili şunları aktardı: “PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite’in daha derin entegrasyon yetkinliklerinden çok memnunuz. Ancak daha da önemlisi, müşterilerimizin iki haneli etki yaratabilmesini sağlayan yüksek değerli dijital uygulamaları için teknolojileri sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimizin Connected Enterprise yolculuğunu hızlandırmak ve sadeleştirmek için Rockwell Automation ile stratejik ilişkimizi sürdürmekten büyük heyecan duyuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ