Makine Haber

E-MAK, ‘Turquality Şampiyonu’ ödülüne lâyık görüldü

Simge Group şirketlerinden E-MAK, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde Dünya Gazetesi ve DHL Express iş birliğinde düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları’ yarışmasında, ‘Turquality Şampiyonu’ oldu. 513 firmanın başvurduğu yarışmada, 13 farklı kategoride 22 firma ödüle lâyık görüldü.

  • 09 Mart 2020
E-MAK, ‘Turquality Şampiyonu’ ödülüne lâyık görüldü

E-MAK, TİM öncülüğünde Dünya Gazetesi ve DHL Express iş birliğinde düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları’ yarışmasında, ‘Turquality Şampiyonu’ olarak ödüle lâyık görüldü.
İhracatın geliştirilmesini ve Türkiye ekonomisindeki payının artırılmasını teşvik amacıyla bu yıl 18. kez düzenlenen yarışmanın ödül törenine, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı. Üretimde dışa bağımlılığı azaltarak Türkiye’de katma değer ve istihdam yaratan gizli kahramanların belirlendiği yarışmaya 513 firma başvuruda bulunurken, 13 farklı kategoride 22 firma ödüle lâyık görüldü.

Gencer: “Büyük bir mutluluk yaşıyoruz”
Ödülü kazanmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirten E-MAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Gencer, “Turquality desteğinden faydalanan ve bu destek kapsamında yurt dışında Türk malı imajını güçlendiren firmalar bu kategoride değerlendirmeye alındı. Bu alanda şampiyon olduğumuz ve ödüle lâyık görüldüğümüz için büyük bir gurur ve memnuniyet duyuyoruz” dedi.
Asfalt ve madencilik teknolojilerinde yaklaşık yarım asırlık bir deneyime sahip olduklarını belirten Gencer; yenilikçi, çevreci ve güvenilir teknolojiler geliştirerek, dünya çapında örnek ve önder bir marka olmayı hedeflediklerini söyledi.

(Soldan sağa): Uluslararası Ticaret Danışmanları ve Eğitmenleri Derneği Başkanı Şefik Ergönül ve E-MAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Gencer.

“Yüksek kapasitede verimli çalışma olanağı sağlıyoruz”
E-MAK’ın yürüttüğü Ar-Ge faaliyetlerinin üniversitelerden ve TÜBİTAK’tan alınan bilimsel ve teknik katkılarla desteklendiğini ifade eden Gencer, şöyle konuştu: “Kendi test alanlarına sahip dünyada tek asfalt plenti üreticisiyiz. Ürünlerimizle yüksek kapasitede verimli çalışma olanağı sağlıyoruz. Firmamız tarafından sektöre gururla sunulan her yeni teknoloji, enerji tasarrufu ve çevre adına dünya için bir değerdir.”
Yalın ve kolay taşınabilir asfalt plentlerinden tam entegre metropol asfalt fabrikalarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını aktaran Emre Gencer, sürekli müşteri beklentilerinin üzerine çıkma hedefi ile çalıştıklarını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ