Makine Haber

DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi girişimci ve yenilikçileri ağırladı

UN Global Compact’ın küresel çapta başlattığı ve Türkiye’de Impact Hub İstanbul program ortaklığında düzenlenen Genç SKH Yenilikçileri Programı kapsamında, 18 şirketten 40’a yakın yenilikçi DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde bir araya geldi.

  • 25 Aralık 2019
DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi girişimci ve yenilikçileri ağırladı

Girişimcilere, yenilikçilere ve öğrencilere sık sık kapılarını açan DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinin sürdürülebilirlik üzerine çalışan yenilikçilerini ağırladı. UN Global Compact’ın küresel çapta başlattığı ve Türkiye’de Impact Hub İstanbul program ortaklığında gerçekleştirilen Genç SKH Yenilikçileri (Young SDG Innovators) Programı kapsamında, 18 şirketten 40’a yakın yenilikçi DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde buluştu.

Demiray: “Genç yenilikçilerle fikir alışverişinde bulunduğumuz için mutluyuz”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi Lideri Mehmet Demiray, “Sürdürülebilir kalkınma hedeflerini yakın zamanda şirketin birinci önceliği olarak açıklayan DuPont adına, geleceğin fark yaratacak yöneticilerini ağırladığımız ve DuPont’un sahiplendiği inovasyon ve sürdürülebilirlik konularında genç yenilikçilerle fikir alışverişinde bulunduğumuz için mutluyuz” dedi.
Global çağda yerel sorunların hiçbir zaman yerel çözümlerle geçiştirilemeyeceğinin altını çizen Demiray, şunları söyledi: “İnsanların dünya çapında birbirleriyle etkileşimi çok önemli. DuPont olarak, global çaptaki bilgi birikimimiz ve oluşturduğumuz deneyim ağıyla dünyanın önemli gündelik sorunlarına inovasyon ile çözüm üretiyoruz. Genç SKH Yenilikçileri ile bu anlamda amaçlarımız örtüşüyor. Geleceğin yöneticilerini bugün burada ağırlamak; şimdinin sorunlarını çözmeye başlamak için büyük bir adımdı.”

Çele: “DuPont Türkiye’ye bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyoruz”
Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele ise, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “UN Global Compact Young SDG Innovators (Genç SKH Yenilikçileri) Programı; şirketlerin yeni ürün ve hizmetler geliştirirken, sürdürülebilir kalkınma amaçlarını (SKA) itici bir güç olarak kullanmaları ve buradaki iş fırsatlarını ortaya çıkarmaları için genç profesyonelleri harekete geçirmeyi hedefliyor. Ekiplere mentör ve uzman desteği sağlamanın yanı sıra, dünya genelinde başarısı kanıtlanmış stratejiler, iş modelleri ve araçları da tanıtıyoruz. Program kapsamında DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’ne yaptığımız ziyarette, bu strateji ve iş modellerinin sektöründe öncü ve uluslararası bir şirkette nasıl hayata geçtiğini görme imkânını yakaladık. Bu ziyarette dinlediğimiz deneyimin, tüm ekipler için ufuk açıcı ve ilham verici olduğunu düşünüyorum. DuPont Türkiye’ye bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyoruz.”

Genç SKH Yenilikçileri Programı hakkında:
UN Global Compact’in küresel çapta başlattığı; ABD, Bangladeş, Brezilya, Danimarka, Güney Afrika, İngiltere, Lübnan, Meksika, Türkiye ve Ukrayna olmak üzere 10 ülkede yürütülen Genç SKH Yenilikçileri Programı eylül ayında başlamıştı. Türkiye’de Global Compact Türkiye tarafından, Impact Hub İstanbul program ortaklığında gerçekleştirilen program; geleceğin liderlerini, geleneksel iş modellerini yeniden düşünerek, yeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmak üzere harekete geçirmeyi hedefliyor.
10 ay sürecek program kapsamında, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde çalışan 35 yaş altı katılımcılardan oluşan Genç SKH Yenilikçileri; hem şirketleri, hem de toplum için katma değer yaratma potansiyeline sahip sürdürülebilir iş çözümleri geliştirecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ