Makine Haber

Prysmian Group, 29 bin çalışanını kapsayacak Küresel Sürdürülebilirlik Akademisi’ni hayata geçirdi

Dünyanın dört bir yanındaki 29 bin çalışanını kapsayacak Küresel Sürdürülebilirlik Akademisi’ni kuran Prysmian Group, sürdürülebilirlik kültürünün ve yetkinliklerinin güçlenmesi hedefi doğrultusunda çalışanlarına gelişim fırsatı sunacak.

  • 25 Ocak 2023
Prysmian Group, 29 bin çalışanını kapsayacak Küresel Sürdürülebilirlik Akademisi’ni hayata geçirdi

Prysmian Group, 50’den fazla ülkede 29 bin çalışanı kapsayacak bir Küresel Sürdürülebilirlik Akademisi’ni kurdu. Söz konusu girişim ile sürdürülebilirlik kültürünün dünya genelindeki tüm şirket çalışanlarına anlatılması ve grubun iklim ve sosyal hedeflerine yönelik çalışmalarını güçlendirmesi amaçlanıyor.
Türkiye’nin de içinde bulunduğu MEAT Bölgesi’ne dahil olan Umman’da kurulan Sürdürülebilirlik Akademisi, uluslararası düzeyde en etkili işletme fakültelerinin eğitim programlarını sunacak. Akademi ayrıca, ticari rekabet edebilirliğin stratejik itici güçlerinden olan sürdürülebilirlik kültürünün ve yetkinliklerinin çalışanlar tarafından daha iyi benimsenmesini sağlayacak.

Program beş modülden oluşuyor
2023 yılı boyunca derslerin verileceği program, hedef kitleye göre oluşturulan Farkındalık, Bilgi, Etki, Liderlik ve KPI’lar olmak üzere beş modülden oluşuyor. İlk modül olan “Etki” dünyanın dört bir yanından 30 yöneticinin katılımıyla üç gün boyunca “organizasyonlarda sürdürülebilirlikle ilgili ne gibi inovasyonların yapılabileceği ve sürdürülebilirliğin nasıl yaygınlaştırılabileceği” konusunu ele aldı. Modül sunumları hibrit bir yöntemle, fiziksel katılım veya online katılım ya da podcastler aracılığıyla tüm şirket çalışanlarına ulaşmaya devam edecek.

Farisè: “İnovasyon yapma kapasitemizi artırmak istiyoruz”
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Prysmian Group MEAT Bölgesi CEO’su Cinzia Farisè, “Umman’da kurduğumuz Sürdürülebilirlik Akademisi ile insan sermayemizin büyümesine ve güçlendirilmesine dayalı pozitif iş modelleri aracılığıyla değer yaratan farklı becerilerin geliştirilmesine katkıda bulunmak, yeni bakış açılarına açık, çeşitliliği destekleyen ve kapsayıcı bir sisteme önayak olmak ve geleceğin sürdürülebilir liderlerini yetiştirerek inovasyon yapma kapasitemizi artırmak istiyoruz” dedi.

Özcan: “Çalışanlarımızın yetkinliklerini ve kendilerini geliştirmelerini çok önemsiyoruz”
Çalışanlarının yetkinliklerini ve kendilerini geliştirmelerini çok önemsediklerini aktaran Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan ise şunları söyledi: “Prysmian Group’un belirlediği sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çalışanlarımızı kapsayıcı, eşitlik ve çeşitlilik ilkeleri doğrultusunda potansiyellerini en iyi şekilde gerçekleştirecekleri pozisyonlarda görevlendiriyoruz. Küresel Sürdürülebilirlik Akademisi ile Türkiye’de istihdam ettiğimiz pek çok yetenekli çalışanımıza gelişim ve öğrenme fırsatı sunabileceğiz. Sektörümüze örnek olan yenilikçi ve özgün çalışmalarımıza bu yıl da devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ