Makine Haber

Demir ve demir dışı metaller sektörünün Mart ayı ihracatı 1,47 milyar dolar oldu

Mart ayında 1,47 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren demir ve demir dışı metaller sektörü, bir önceki yıla göre ihracatını yüzde 48,1 artırdı. Sektör, 2022 Ocak-Mart döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 48,2’lik artışla 3,81 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

  • 12 Nisan 2022
Demir ve demir dışı metaller sektörünün Mart ayı ihracatı 1,47 milyar dolar oldu

Geçen yılı 12,4 milyar dolarlık ihracatla kapatan demir ve demir dışı metaller sektörü, Türkiye’nin toplam ihracatına verdiği katkıyı Mart ayında da sürdürdü. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) açıkladığı rakamlara göre, sektörün Mart ayı ihracatı bir yıl öncesine göre yüzde 48,1 artarak 1,47 milyar dolar oldu. Sektör, 2022 Ocak-Mart döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 48,2’lik artışla 3,81 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Öztiryaki: “Firmalarımızla dünya pazarlarına açılmaya devam edeceğiz”
Ocak-Mart döneminde yüzde 48,2’lik artışla 3,81 milyar dolarlık ihracat yaptıklarını aktaran İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, “Türkiye’nin dünyada başarıyla üstlendiği alternatif tedarikçi ülke rolü önümüzdeki yıllarda da ülkemize fırsatlar yaratmaya devam edecek. Bu durumun devamlılığını sağlayacak çalışmalar yapmalıyız. Birlik olarak biz de önümüzdeki dönemde gerek online gerekse fiziki fuar, ticaret heyetleri, toplantı ve konferans katılımları ile firmalarımızla dünya pazarlarına açılmaya devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ