Makine Haber

PAGEV, tarihinin en geniş katılımlı seçiminde Başkanı’nı seçti

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın 1 Şubat tarihinde İstanbul Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirilen ve PAGEV tarihinin en geniş katılımla yapılan seçimde, Yavuz Eroğlu yeniden Başkan olarak seçildi.

  • 01 Şubat 2020
PAGEV, tarihinin en geniş katılımlı seçiminde Başkanı’nı seçti

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), tek listenin oylandığı Genel Kurul’da; tüzük gereği Başkan, Başkan Yardımcısı ve yenilenen üç Yönetim Kurulu Üyesi’ni seçti. 1 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Hilton Bomonti Otel’de yapılan ve PAGEV tarihinin en geniş katılımla gerçekleştirilen seçiminde, Yavuz Eroğlu yeniden PAGEV Başkanı olarak seçildi.

Eroğlu: “Plastik sektörüne gönül veren herkese kapımız açık”


Genel Kurul’da bir konuşma yapan PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, “Önceliğimiz, sektörümüzü ileri taşıyacak faaliyetleri yürütürken önümüze engel olarak çıkan sorunları ortadan kaldırmak. Başkanlık yaptığım süre boyunca bu bilinçle hareket ettik. Yeni dönemde de asli görevimiz, sektörümüzün yüz yüze olduğu sorunların çözümü noktasında mücadele etmek olacak. Sektörümüzü ileriye taşıyacak tüm çalışmalarda diğer STK’lar ve sektör paydaşlarımızla birlikte hareket etmeye, güç birliği yapmaya hazırız. PAGEV’in kapısı plastik sektörüne gönül veren herkese açık” dedi.

“Çalışmalarımıza kaldığımız yerden hızla devam edeceğiz”
Çalışmalarına kaldıkları yerden hızla devam edeceklerini belirten Eroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Önceliğimiz, ‘plastik çevre düşmanıdır’ algısını yıkmak olacak. Bilimsellikten uzak verilerle sektörümüzü yok etmeye yönelik çalışmalara göz yummayacağız. 2020 yılında daha fazla geri dönüşüm diyeceğiz ve geri dönüşüm ekonomisi ile ülkemizi kalkındırmak için yaptığımız çalışmaların hızını artıracağız. Toplum genelinde plastiklerin yaşamımıza katkısı noktasında gerçek bir bilinç oluşturacağız. Biliyoruz ki; plastik çevre düşmanı değil, defalarca dönüştürülerek yeniden kullanılabilecek altın kadar kıymetli bir malzeme. 3 Ocak 2019 tarihinde TV, radyo ve dijital platformlarda yayınlanan ve tüm ülkeye seslendiğimiz ‘Plastiklerin doğada yeri yok, hayatımızda yeri çok’ kampanyamızı bu sene de sürdürerek, ulaştığımız kişi sayısını artırmayı hedefliyoruz.”

PAGEV Yönetim Kurulu:
PAGEV 2019 Genel Kurulu’nda yapılan seçimde yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
♦ Yavuz Eroğlu-Sem Plastik San. ve Tic. A.Ş. (Başkan)
♦ Ahmet Meriç-Former Makine A.Ş. (1. Başkan Yardımcısı)
♦ Abdullah Karatepe-Öznar Plastik Ltd. Şti. (Yönetim Kurulu Asil Üye)
♦ İsmail Eren Ünlü-Akümsan Plastik Ürünleri San. Tic. A.Ş. (Yönetim Kurulu Asil Üye)
♦ Yavuz Biçer-SPS Senur Plastik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. (Yönetim Kurulu Asil Üye)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ