Makine Haber

Bahçıvan: “Sanayi sektörü, ekonomik toparlanmaya güçlü bir katkı sağladı”

Bugün açıklanan büyüme rakamlarının, Türkiye ekonomisinin olumsuzlukları belli ölçüde aşarak tekrar büyüme momentumuna girdiğini gösterdiğini söyleyen İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, sanayi sektörünün son çeyrekte yüzde 5,9 oranında büyüyerek ekonomik toparlanmaya güçlü bir katkı sağladığını vurguladı.

  • 28 Şubat 2020
Bahçıvan: “Sanayi sektörü, ekonomik toparlanmaya güçlü bir katkı sağladı”

TÜİK’in açıkladığı 2019 yılı büyüme rakamlarını değerlendiren İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Bugün açıklanan büyüme rakamları, Türkiye ekonomisinin olumsuzlukları belli ölçüde aşarak tekrar büyüme momentumuna girdiğini göstermektedir. Bu olumlu tablo içinde bizi asıl sevindiren ise, sanayi sektörünün büyüme performansındaki rolüdür. Sanayi sektörümüz son çeyrekte yüzde 5,9 oranında büyüyerek, ekonomik toparlanmaya güçlü bir katkı sağlamıştır. Sanayinin bu performansı da göstermektedir ki; üretim ekonomisi zor süreçlerin teminatı ve sigortası olma yükümlülüğünü yine yerine getirmiştir” ifadelerini kullandı.
Yatırımlar tarafına bakıldığında ise, 2019 genelindeki olumsuzluğun yılın son çeyreğinde küçük miktarda da olsa bir düzeltme yaptığını kaydeden Bahçıvan, sözlerini şöyle noktaladı: “Ancak kabul etmeliyiz ki; ülkemizin nitelikli ve sürdürülebilir büyümesi, güçlü ve katma değerli yatırım ortamının genişlemesi ve gelişmesiyle mümkün olacaktır. Ümidimiz; yılın son çeyreğindeki bu kompozisyonun 2020 içinde de nitelikli büyüme trendini koruyarak devam etmesidir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ