Makine Haber

Daha küçük çaplar için tasarlanmış delik içi ve alına kanal açma kesici uç serisi

Daha hafif bir kesme işlemi ve düşük kesme kuvvetleri sağlamaya yönelik optimize edilen CoroCut QI; yüksek uygulama güvenliği, güvenli kanal açma işlemleri ve hassas talaş tahliyesi sunarak, yüksek yüzey kalitesine sahip kanallar sağlıyor.

  • 04 Kasım 2021
Daha küçük çaplar için tasarlanmış delik içi ve alına kanal açma kesici uç serisi

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant, daha küçük çaplar için tasarlanmış delik içi ve alına kanal açma kesici uç serisi CoroCut QI’yi piyasaya sürdü. Daha hafif bir kesme işlemi ve düşük kesme kuvvetleri sağlamaya yönelik optimize edilen CoroCut QI; yüksek uygulama güvenliği, güvenli kanal açma işlemleri ve hassas talaş tahliyesi sunarak, yüksek yüzey kalitesine sahip kanallar sağlıyor.
CoroCut QI ilavesi; hâlihazırda dilimleme için CoroCut QD ve güvenli alına kanal açma için CoroCut QF’den oluşan CoroCut Q platformunu tamamlıyor. CoroCut QI, özellikle daha küçük çaplar için tasarlanmış çok sayıda kesme ve kanal açma uygulamalarına yönelik geniş kapsamlı optimize edilmiş bir takım seçimi sunuyor. Tüm kesici uçların hem delik içi, hem de alına kanal açma takım tutucularına oturması, kullanıcılar için doğru takım seçimini kolaylaştırıyor.

Yüzde 20 daha uzun takım ömrü sağlıyor
CoroCut QI, T-max Q-Cut 151.3 programının bir güncellemesidir ve uygulama alanları, delik içi kanal açma ve alına kanal açma olarak ayrılır. Hem delik içi, hem de alına kanal açma takımları için daha sıkı kenar yuvarlama toleransları ve içten kesme sıvısı ile desteklenen geliştirilmiş tasarım, daha iyi talaş kontrolü, yüzde 10 verimlilik artışı ve yüzde 20 daha uzun takım ömrü sağlıyor.
CoroCut QI’nin temel özellikleri arasında, daha hafif kesme işlemi ve titreşimsiz işleme imkânı sunan kesme kuvvetleri için optimize edilmiş kesici uç yuvası açısı ve minimum kesici uç hareketi sağlayan sabit ve hassas kesici uç pozisyonu için bir raylı uç yuvası bulunuyor. Ayrıca, vida bağlamalı takım tutucular, stabilite ve yüksek uygulama güvenliği sağlarken; yüksek kenar çizgisi kalitesine sahip kesici uçlar, takım ömrünü ve yüzey kalitesini artırıyor.

González: “Kanal açma, hâkim olması zor bir teknik olabilir”
Sandvik Coromant CoroCut Q Platformu Ürün Müdürü Angélica González, “Kanal açma, hâkim olması zor bir teknik olabilir. Uzun kullanma mesafeleri, zor talaş tahliyesi ve sıkışmış talaşlar, delik içi ve alına kanalları işlerken sık karşılaşılan sorunlardır. Bu zorluklarla başa çıkmak üzere geliştirilen CoroCut QI, optimum sonuçların elde edilmesine yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra, çoğu CoroCut QI takımında, yüzeye minimum hasar vererek verimli talaş tahliyesi sağlamak üzere kesme sıvısını doğrudan kesme bölgesine taşıyan içten kesme sıvısı kanalları bulunuyor. Kanal küçüldükçe işleme yapmak zorlaşır. Bu zorlukla mücadele etmek için CoroCut QI kesici uçlar, büyük hassasiyet gerektiren küçük çaplar için özel olarak tasarlandı. Örneğin; delik içi kanal açma için minimum delik çapı 12 ilâ 60 milimetre (mm) ve kesme derinliği 2 ilâ 11 milimetre arasındadır. Alına kanal açma kesici uçları, 5,5 ilâ 20 mm arası kesme derinliği ile 16 ilâ 102 mm arası ilk kesim çapında kullanılabilir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ