Makine Haber

CR serisinin yeni üyesi yeşil robot CR-14iA/L

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi Fanuc, yeni işbirlikçi robotu CR-14iA/L ile yüksek verimlilik sağlıyor. CR serisinin yeni üyesi olan yeşil robot CR-14iA/L, CR-7iA ve CR-15iA’nın özelliklerini bir araya getirerek yüksek taşıma kapasitesi sunuyor.

  • 04 Aralık 2019
CR serisinin yeni üyesi yeşil robot CR-14iA/L

Fanuc

Fanuc, 14 kg taşıma kapasitesine sahip yeni nesil işbirlikçi robotu CR-14iA/L ile üreticisini yüksek verimlilikle buluşturuyor. CR serisinin yeni üyesi olan yeşil robot, daha küçük CR-7iA’nın ve daha büyük CR-15iA’nın özelliklerini bir araya getirerek üstün performans gösteriyor.
14 kg’a kadar yük kaldırma kapasitesiyle 820 mm erişime sahip olan CR-14iA/L, 911 mm’lik maksimum erişim ve 12 kg’a kadar bir taşıma kapasitesi ile kullanılabiliyor. CR serisinin işbirlikçi robotları için denenmiş ve test edilmiş geliştirme felsefesini CR-14iA/L’ye de kodlayan Fanuc, seride kullanılan mekanik yüksek hassasiyetli sensörleri de robota entegre ederek, üreticisine verimli ve güvenli bir çözüm sunuyor.

Yiğit: “CR-7iA’nın daha uzun kollu bir versiyonu”
CR-14iA/L’nin özünde CR-7iA’nın daha uzun kollu bir versiyonu olduğunu ifade eden Fanuc Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, robotun maksimum hareket hızının 500 mm/sn’ olduğunu bildirdi. Yiğit, “Burada belirleyici faktör maksimum temas gücü. Fanuc’un felsefesi yalnızca ‘Önce Hizmet’ değil, aynı zamanda ‘Önce Güvenlik’tir. Bu bakış açısıyla ürünler geliştiriyoruz ve CR-14iA/L de bunun son örneği. Aslına bakarsanız, CR-14iA/L’nin mobil bir platform ile birleştirilmesi Japonya’da başarıyla gerçekleştirilmiş. Dolayısıyla, Fanuc robotlarının birden çok mobil platformla (AGV) üreticiden bağımsız olarak birleştirilmesi Avrupa pazarı için son derece önemli. Küçük boyutlu bir robot olan CR-14iA/L, yalnızca sınırlı alanlardaki uygulamalar için değil, aynı zamanda makine yükleme ve boşaltma uygulamalarında gerekli yüksek taşıma kapasiteli işlere uygunluğuyla öne çıkıyor. Ayrıca, şirketin diğer robotlarında olduğu gibi genel endüstriyel uygulamalarda da kullanılabiliyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ