Makine Haber

Gök: “50 ülkedeki 55 bin cobotumuz tüm ölçekteki şirketler tarafından kullanılıyor”

Şirketlerinin kolaboratif robot teknolojisinin mucidi olduğunun altını çizen Universal Robots Türkiye & MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, 50 ülkedeki 55 bin cobotlarının her endüstride ve hizmet alanında çok çeşitli uygulamalarla, tüm ölçekteki şirketler tarafından kullanıldığını ifade etti.

Gök: “50 ülkedeki 55 bin cobotumuz tüm ölçekteki şirketler tarafından kullanılıyor”

Universal Robots, büyüklük ölçeği ve faaliyet gösterdiği sektör fark etmeksizin, en büyükten en küçüğe her işletme için ulaşılabilir olan cobot teknolojisini anlattığı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Şirket, TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Plastik Malzemeler ve İşleme Teknolojileri (PIT) Çalışma Grubu’nun 16 Haziran 2021 tarihinde online düzenlediği Polimer Teknoloji Günleri’ne katılarak, kolaboratif robot teknolojisini ve cobotların üretim süreçlerine katkılarını anlattı.

“Cobotlar şirketler için hızlı yatırım geri dönüşü sağlıyor”
Webinarda katılımcılarla bir araya gelen Universal Robots Türkiye & MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök; geleneksel endüstriyel robotlara göre daha az alan kaplayan, daha az enerji tüketen, hızlı kurulan, kolay programlanabilen, esnek konumlandırılabilen ve insanlarla yan yana çalışabilen, güvenli kullanımıyla öne çıkan cobotların şirketler için hızlı yatırım geri dönüşü sağladığına dikkat çekti. Cobotların UR+ ekosistemindeki tutucular, kameralar, sensörler gibi ekipmanlarla, uygulama kitleriyle ve özel yazılımlarla firmanın ihtiyacına göre özelleştirilebildiğini vurgulayan Gök, farklı sektörlerden uygulama örneklerinin de interaktif bir şekilde anlatıldığı webinarda, cobotların üreticilere sağladığı avantajlar hakkında detaylı bilgiler verdi.

“50 ülkede 55 bin cobotumuz bulunuyor”
Webinar sonrasında görüşlerini paylaşan Gök, şöyle konuştu: “Kolaboratif robot teknolojisinin mucidi Universal Robots olarak, son 20 yıldır hayatımızda olan cobot teknolojisinin; daha fazla sektörde üretim süreçlerine entegre olabilmesi ve sağladığı avantajlardan ölçeği fark etmeksizin her üreticinin faydalanabilmesi için bütün platformlarda fırsat buldukça anlatıyoruz. Geldiğimiz noktada; 50 ülkedeki 55 bin cobotumuz her endüstride ve hizmet alanında çok çeşitli uygulamalarla, tüm ölçekteki şirketler tarafından kullanılıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ