Makine Haber

Coşkunöz Holding’de ‘Bir Nevi’nin ilk dönemi sona erdi

Coşkunöz Holding’in yeni nesil çalışanlar ile yöneticiler arasındaki bilgi paylaşımını ve sinerjiyi artırmayı hedefleyen Tersine Mentorluk Programı ‘Bir Nevi’nin ilk dönemi, 21 Ocak’ta Podyum Sanat Mahal’de düzenlenen kapanış toplantısı ile son buldu.

  • 23 Ocak 2020
Coşkunöz Holding’de ‘Bir Nevi’nin ilk dönemi sona erdi

Z kuşağının iş hayatına katılmasıyla birlikte günümüzde dört kuşak bir arada çalışmaya başladı. Bundan dolayı, iş hayatından beklentileri arasında ciddi farklılıklar bulunan kuşakların birbirleriyle uyum içinde çalışmalarını sağlamak, şirketlerin önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Öğrenmeye açık olma anlayışını ve bilgi paylaşımını şirket kültürüne entegre eden Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşlarından Coşkunöz Holding de, bu kapsamda geçen yıl yeni nesil çalışanlar ile yöneticileri buluşturan Tersine Mentorluk Programı ‘Bir Nevi’yi başlatmıştı. 2015-2018 yılları arasında Coşkunöz ailesine katılan 30 yaş ve altı beyaz yaka çalışanların üst düzey yöneticilere mentorluk verdiği programın ilk dönemi, 21 Ocak 2020 tarihinde Podyum Sanat Mahal’de düzenlenen kapanış toplantısı ile son buldu.

Acay: “Odağımıza her zaman insanı alıyoruz”
‘Bir Nevi’ tersine mentorluk programının ilk dönemini değerlendiren Coşkunöz Holding CEO’su A. Erdem Acay, “Odağımıza her zaman insanı alıyor ve başarılı sonuçların ancak mutlu çalışanlar ile elde edilebileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda, çalışma arkadaşlarımızın kendilerini rahatça ifade ettikleri, keyifli ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratmaya büyük önem veriyoruz. Bu ortamı yaratmada en önemli etkenlerden biri de, çalışanlarımızın kendi aralarında doğru ve sağlıklı bir iletişim kurmaları, birbirilerini besleyebilmeleri. Çünkü biliyoruz ve inanıyoruz ki, her şeyin başı iletişim. Asıl mesele, birbirimizi dinlemek ve anlamak” dedi.
Günümüz dünyasının artık çok hızlı olduğunu ifade eden Acay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu hıza uyum sağlamak çok önemli. İşte biz de, Tersine Mentorluk Programı ile yeniliklerin en iştahlı takipçileri olan gençlerle yöneticilerimizi bir araya getirdik ve çok başarılı sonuçlar aldık. Bu programı hayata geçiren insan kaynakları bölümümüze teşekkür ediyorum; hepimize ilham verdiler. Yıl içinde başlatacağımız ikinci dönemde de, tıpkı ilk dönem gibi hârika şeyler olmaya devam edecek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ