Makine Haber

Elektra Elektronik, enerji kalitesi problemlerinin önüne geçmeyi hedefliyor

Üretim kapasitesi, çalışan sayısı ve ihracat oranı ile Türkiye’de alçak gerilim trafo ile reaktör sektörünün önde gelen markalarından Elektra Elektronik, enerji kalitesi ve elektriksel kirlilik anlamına gelen harmonik ölçümleriyle harmonik ve yüksek nötr toprak gerilimi kaynaklı enerji kalitesi problemlerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

  • 11 Mayıs 2022
Elektra Elektronik, enerji kalitesi problemlerinin önüne geçmeyi hedefliyor

İşletmelerde enerji kalitesi ve elektriksel kirliliklerin ölçümü konusunda oldukça iddialı olan Elektra Elektronik, ölçüm yaptığı noktadaki faz dengesizliklerini, kompanzasyon problemlerini ve çeşitli cihazlardaki fark edilmemiş problemleri ortaya çıkarıyor. Yapılan her ölçümün sonunda ölçümü gerçekleştirdiği firmaya ölçüm sonuçlarını, yorumları ve olası çözüm önerilerini içeren detaylı bir rapor sunuyor. Elektra Elektronik, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda ürettiği Türkiye’de ilk ve tek yerli üretim olan aktif harmonik filtre DynamiX ile de endüstride ve ticari tesislerdeki harmonik ve yüksek nötr toprak gerilimi kaynaklı enerji kalitesi problemlerinin önüne geçmeyi, iş kayıplarını ve üretim verimsizliklerini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Tüm ölçümlerini deneyim sahibi elektrik mühendisi kadrosuyla gerçekleştiriyor
Enerji kalitesi ve harmonik ölçümlerini gerçekleştirmek gerçek anlamda mühendislik bilgisi gerektiriyor. Ölçümü gerçekleştiren uzmanların enerji kalitesi ve harmonikler konusunda geniş teknik bilginin yanı sıra saha deneyimine de sahip olması önem taşıyor. Ölçüm yapılacak noktaların seçimi ve sistemde bulunan yüklerin incelenmesi ölçüm açısından büyük önem arz ediyor. Ölçümlerin doğru olarak değerlendirilmesi ve sisteme uygulanması, gereken en doğru, uygun ve ekonomik çözümün bulunması ancak bu şekilde mümkün olabiliyor. Harmonik ve yüksek nötr toprak gerilimi kaynaklı enerji kalitesi problemlerinin önüne geçmeyi hedefleyen Elektra Elektronik, tüm ölçümlerini geniş bilgi ve deneyim sahibi elektrik mühendisi kadrosuyla gerçekleştiriyor.

Elektrik enerjisinin güvenli ve sürekli olmasını sağlıyor
Elektra Elektronik’in DynamiX Aktif Harmonik Filtreleri, elektrik sistemlerinin güvenli ve stabil olmasının öncelikli ihtiyaç olduğu demir çelik, denizcilik, sağlık, tekstil, otomotiv ve bankacılık gibi sektörlerde enerji kalitesi açısından kritik önem taşıyor. Aynı zamanda elektrik şebekelerinde harmonik kirliliğin giderilmesinde büyük rol oynayarak, düşük enerji kalitesinin sebep olduğu problemlerin de önüne geçiyor. Enerji şebekesinden sıklıkla etkilenen hassas üretim tesisleri, data centerlar, ofis binaları, alışveriş merkezleri gibi tesislerin yanı sıra rüzgâr ve güneş santrallerinde de kullanılan bu yeni nesil ürün, değişken enerji yüklerinin yoğun olduğu işletmelerde akım ve gerilim kirliliklerini ortadan kaldırarak elektrik enerjisinin güvenli ve sürekli olmasını sağlıyor.

Cihazların ömrünü uzatıyor
İleri teknoloji aktif harmonik filtreleri ile Elektra Elektronik, işletmelerdeki elektronik cihazların doğru ve tam randımanlı olarak taahhüt edilen zamana kadar sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayarak cihazların ömrünü uzatıyor. En güncel ekipmanlar ve en yeni teknolojiyle üretilen Elektra Elektronik aktif harmonik filtreleri, muadillerine göre daha az enerji harcıyor. Güç kalitesini iyileştiren ürün, işletmelerdeki enerji kalitesinin sürdürülebilir ve sürekli olmasını sağlıyor.
Elektra Elektronik, sanayicilerin enerji kalitesi sorunlarına son veren yüksek teknoloji ürünü DynamiX Aktif Harmonik Filtre’yi daha da geliştirerek tek modül kapasitesini 150 ampere çıkararak daha küçük alanda daha fazla güç sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ