Makine Haber

Coşkunöz Eğitim Vakfı, mesleki eğitim konusunda önemli bir protokole imza attı

Coşkunöz Eğitim Vakfı, Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile üretim teknolojilerine yönelik mesleki eğitimler verilmesi için protokol imzaladı. Söz konusu eğitimlerle, nitelikli iş gücünün artmasına ve istihdama katkı sağlanması hedefleniyor.

  • 19 Kasım 2021
Coşkunöz Eğitim Vakfı, mesleki eğitim konusunda önemli bir protokole imza attı

Coşkunöz Holding’in kurucusu Kemal Coşkunöz tarafından temellerinin atıldığı 1988’den beri, başta meslek eğitimleri olmak üzere, istihdamın artması ve nitelikli iş gücü yetiştirilmesi alanında önemli katkılar sağlayan Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV), İŞKUR ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile önemli bir protokole imza attı. İmzalanan protokol ile üç kurumun iş birliğiyle İŞKUR tarafından sunulan aktif iş gücü hizmetleri kapsamında mesleki eğitimler düzenlenmesi kararlaştırıldı.
Proje kapsamında; Siber Güvenlik, Bilgisayarlı Makine İmalatı (CNC) ve Endüstriyel Kalıpçılık eğitimleri verilecek. CEV’de gerçekleştirilecek eğitimler, 2022’nin Şubat ayında başlayacak.

Tınmazsoy: “İstihdam süreçlerinde de yanlarında olacağız”
CEV Genel Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Günümüz teknolojilerini de kullanarak geliştirdiğimiz nitelikli mesleki eğitim programları ve eğitim alanındaki projelerimizle istihdama katkı sağlarken; sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine de destek olmayı hedefliyoruz. Bu hedefle İŞKUR ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak eğitimlere başlayacağız. Şubat ayında başlayacak 3 ayrı eğitime katılacak katılımcıların eğitimlerini tamamlamalarının ardından istihdam süreçlerinde de yanlarında olacağız.”

Türkmen: “Mesleki eğitim kursları düzenleyeceğiz”
Protokole İŞKUR’u temsilen imza atan Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Eren Türkmen ise, “İlimizin güzide eğitim kurumlarından Coşkunöz Eğitim Vakfı ve kadim iş ortağımız İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirmek üzere imzaladığımız bu protokolle, mesleki eğitim kursları düzenleyeceğiz. Bu birliktelikle; mesleki eğitim kurslarına katılan ve mezun olan genç iş arayanların ve dezavantajlı grupların açık iş pozisyonu olan iş yerlerinde istihdam edilmesini amaçlamaktayız. Bursa için örnek bir başlangıç olan bu iş birliğinde üstlendikleri görevler için Coşkunöz Eğitim Vakfı Genel Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu ve ekibiyle; Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür ve ekibine şahsım ve kurumum adında teşekkür ediyorum” dedi.

Gür: “Mesleki ve teknik eğitimin asıl sahibi sektördür”
Mesleki ve teknik eğitimin en önemli amacının nitelikli insan yetiştirmek olduğunu ifade eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür de, şöyle devam etti: “Mesleki ve teknik eğitimin asıl sahibi sektördür ve biz de bu alanda sektörün ön planda olmasını çok önemsiyoruz. Bursa çok önemli bir sanayi kentimiz. Burada geliştirdiğimiz sektör iş birlikleri ile bir yandan nitelikli iş gücünü artırarak ekonomiyi desteklerken; bir yandan da öğrencilerimizin geleceğine sahip çıkıyoruz. CEV ve İŞKUR ile imzaladığımız protokol ile aktif iş gücü hizmetleri kapsamında düzenlenecek mesleki eğitimler ve yürütülecek faaliyetler, nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine ve mezun kursiyerlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılmasına önemli katkı sağlayacaktır. Coşkunöz Eğitim Vakfı Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş, Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen ile protokolde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ