Makine Haber

Tezmaksan Akademi ile Siemens eğitimde işbirliği yapıyor

Tezmaksan Akademi ile Siemens’in eğitim alanındaki işbirliği devam ediyor. Söz konusu işbirliği çerçevesinde, imalat sanayiinde çalışan ya da çalışacak gençleri dijital dönüşüm sürecine hazırlayan eğitimin 10. etabı, Tezmaksan Akademi’nin İzmir şubesinde düzenlendi.

  • 26 Kasım 2019
Tezmaksan Akademi ile Siemens eğitimde işbirliği yapıyor

İmalat sanayiine nitelikli insan gücü yetiştirmek adına faaliyetlerini sürdüren Tezmaksan Akademi, İstanbul’un ardından İzmir’de de, ‘Siemens Sinumerik 828D/840DSL Kontrol Ünitelerinde Freze Kullanım ve Programlama-Temel ve İleri Seviye’ eğitimleri düzenledi. Siemens ile birlikte yürütülen eğitim programının 10. etabı başarı ile tamamlanırken, katılımcılara sertifika da verildi.

Dinler: “Öncü olmaya devam ediyoruz”
Dijital dönüşümün, iş dünyasında hemen her sektörde faaliyet gösterenlerin mutlaka tanışacakları bir olgu olduğunun altını çizen Siemens Eğitmeni Özkan Dinler, şunları aktardı: “Elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon alanlarına odaklanan ve dünya çapında 171 yıldır faaliyet gösteren Siemens, Endüstri 4.0 kavramının anlaşılması ve yaygınlaşması için de dünyada öncü olmaya devam ediyor. Dijitalleşme tüm endüstrilerde olduğu gibi, makine ve takım tezgahları endüstrisinde de önemli bir yere sahip. Tezmaksan Akademi’de de, bu eğitimlerden biri olan Sinumerik eğitimi verildi.”

“Tüm temel prensipleri içeren bir eğitim veriliyor”
Sinumerik kontrol sisteminin en başından beri inşa edilmiş bir dijital dönüşüm hazırlığına sahip olduğunu vurgulayan Dinler, “Katılımcılara bu noktada; talaşlı imalatın temel prensiplerinden kesici takımlara, NC programlama esaslarından son teknoloji diyalog programlama tekniklerine kadar bilgisayar kontrollü takım tezgahları için tüm temel prensipleri içeren bir eğitim veriliyor. Ayrıca, Sinumerik kontrolcünün dijital dönüşüme ne kadar hazır olduğu bilinci de aktarılıyor. Böylece, kullanıcılara yetkinlik kazandırarak; fonksiyonel kullanım, minimum hata ve maksimum verim ile Sinumerik kullanma imkânı sağlanıyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ