Makine Haber

Bosch, üniversitelerle gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi

Bosch, üniversite-sanayi iş birliğine dayanan ‘Bosch Elektrikli Mobilite Eğitim Programı’ ile Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin elektrikli araçlar ve teknolojileri hakkında donanımlı olarak mezun olmalarına destek olacak. Program, lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

  • 23 Kasım 2020
Bosch, üniversitelerle gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi

Bosch Türkiye, geleceğin insan kaynağının yetiştirilmesine destek vermek amacıyla üniversiteler düzeyinde gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Yıldız Teknik Üniversitesi ortaklığıyla ‘Bosch Elektrikli Mobilite Eğitim Programı’nı hayata geçiren şirket, söz konusu alandaki bilgi birikimini geleceğin mühendislerine aktarmayı amaçlıyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılımına açık ve ücretsiz olan 9 haftalık program yıl sonunda tamamlanacak. Öğrenciler programda; Hibrit Araç Teknolojisi ve Sistemleri, Elektrikli Araç Kalibrasyonu, Elektrik Motorları ve Kompakt Sürüş Modülü (eAxle), Elektrik Sürücüleri ve Güç Elektroniği ve Elektrikli Araçlarda Fonksiyonel Güvenlik gibi başlıklar altında Bosch Türkiye Kalibrasyon Ekibi’nden bilgi alacak ve ekibin tecrübelerinden yararlanacaklar. Programın sonunda Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri ile Bosch Türkiye Kalibrasyon Ekibi’nin belirlediği değerlendirme yöntemiyle sınav yapılacak ve başarılı öğrencilere sertifika verilecek.

Tunçdöken: “Mobilite alanında büyük bir deneyime sahibiz”


Şirket olarak mobilite alanında büyük bir deneyime sahip olduklarını ve söz konusu birikimi geleceğin insan kaynağına aktarmayı çok önemsediklerini ifade eden Bosch Mobilite Çözümleri İlk Donanım Satış Direktörü Gökhan Tunçdöken, “Mobilite, en büyük iş kolumuz. Bu alanda uzun yıllara dayanan deneyim ve birikime sahibiz. Her yıl önemli düzeyde yatırım yapmaya devam ettiğimiz elektromobilitenin tüm temel taşlarını portföyümüzde barındırıyoruz. Türkiye’de de elektrikli araç pazarının giderek büyümesi nedeniyle, bu birikimimizi elektrikli araçlar konusunda çalışmak isteyecek genç mühendis arkadaşlarımıza aktarmak istiyoruz” diye konuştu.

Tuzkaya: “Bilgiye sahip olan geleceğe yön verecek”
Dünyada yaşanan değişime ayak uydurmanın öneminden bahseden Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Umut Rıfat Tuzkaya da, şunları aktardı: “Bilgiye sahip olan geleceğe yön verecek ve lider konumunda olacak. Katma değerli üretim için eğitim, kaliteli iş gücü ve teknoloji en önemli unsurlar. Bosch Türkiye’ye okullara verdiği destekten ötürü teşekkür ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ